Ana Sayfa / Yaşam / Çevreyi kirletenler, WhatsApp ekibine şikayet edilecek
yere-cop-atanlar-whatsapp-ekibine-ihbar-edilecek-563f260bc0714

Çevreyi kirletenler, WhatsApp ekibine şikayet edilecek

Çevre duyarlılığı mevzusunda birçok seminer ve proje ile vatandaşların bilinçlenmesine katkı sağlayan Gaziosmanpaşa Belediyesi, WhatsApp suç duyurusu hattı ile ilçe genelindeki uygunsuz çöp atanlara cezai işlem uygulayacak.

Direk altına ve yanlış bölgelere zamansız atılan çöpleri vatandaşlar belediyenin ‘532 205 5 666 ’ numaralı suç duyurusu hattına fotoğrafını çekip adres bilgilerini paylaşıp şikayette bulunabilecek. Gönderilen şikayetler belediyenin merkezinde incelendikten sonrasında semt genelindeki ekiplere informasyon verilecek. En yakındaki belediye takımı olay mahalline gidip vatandaşa cezai işlem uygulayacak ve temizlik işçileri çağırılacak.

“VATANDAŞLARIMIZ BİZDEN ÇOK DAHA DUYARLI”
Çöplerin zamanında toplanması mevzusunda sorun yaşamadıklarını belirten Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Biz vatandaşımızın doğru zamanda doğru yere çöpleri bırakmasını istiyoruz. Yurttaşlarımızın çöp atma alışkanlıklarını geliştirmek için bir kampanya başlattık. Yurttaşlarımız bizlere çöp konteynerların dışına atılan çöplerle ilgili bizlere şikayette bulundular. Düzensiz atılan çöpleri toplama mevzusunda biz yetersizdik, vatandaşımızın da bizlere erişme mevzusunda sıkıntısı vardı. Uygunsuz yere atılan çöplerin WhatsApp üstünden suç duyurusu hattını başlattık. Gördük ki yurttaşlarımız bizlerden daha oldukça duyarlı” diye konuştu.

“ YAKINIM OLSA TEREDDÜT ETMEM ŞİKAYET EDERİM”
Uygulamadan sonra çevrenin daha temiz olduğunu belirten Sabriye Avcı, “Biz mahallemizde zamansız ve her yere çöp atılmasından rahatsız oluyoruz. Çevremizdekilerden ziyade dışarıdan gelenler oldukça kirli bırakıyor etrafı. Parkı o denli kirli bırakıyorlar ki onlardan sonra hava almaya çıkamıyoruz. WhatsApp ’lı uygulama olursa biz rahat ederiz. Yakınımda olsa tereddüt etmem şikayet ederim. Şu sebeple fazlaca temiz bir parkımız var” dedi.

İHA

Editör Hakkında : Hamza Yıldız

Hamza Yıldız
1985 İstanbul doğumlu olan Hamza Yıldız, Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezundur. Teknoloji ve yaşam konularında uzman olan editörümüz İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Bitlis Ahlat gezi

Bitlis Ahlat doğaseverleri sonbahar gezisi yaptı

Bitlis’in Ahlat ilçesinde faaliyet gösteren Dağcılık ve Doğa Severler Derneği üyeleri bu hafta semtte bulunan ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın