Ana Sayfa / Yaşam / Şanlıurfa, kadınları iş sahibi yapıyor
İş Sahibi

Şanlıurfa, kadınları iş sahibi yapıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu kurslardan faydalan vatandaşlar bir taraftan sanatsal faaliyetlerini geliştirerek bir taraftan öğrenmiş olduğu meslek dallarıyla iş sahibi oluyor. Kadınlar iş sahibi oluyor.

Şanlıurfalı vatandaşların sanatla alakalı yönden gelişmesine olanak sağlayan kurslarla beraber vatandaşları iş sahibi yapmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, vermiş olduğu 123 aktif kursla 17 bin 663 vatandaşa hizmet verdi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir merkezinde kurmuş olduğu Kadın Destek ve Kültür merkezlerinde bayanlara yönelik verilen el sanatları, dikiş nakış, kuaför, bilgisayar, giyim tekstil, web tasarım ve diğer kurslardan eğitim alarak iş imkanı bulan ve iş yeri sahibi olan bayanlar, Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Öte taraftan vatandaşların sanatla alakalı yönünü geliştirmeleri hedefiyle kurulan folklar, gitar, keman bağlama, resim ve yemek gibi kurslar ile Büyükşehir Belediyesi toplumsal belediyecilik ilkesini tam anlamıyla yerine getiriyor. Büyükşehir Belediyesinin El işleri kurslarından faydalanarak kendi iş yerini açma imkanı bulan kursiyerlerden Ayla Gündoğdu ise kursa gidene kadar geçim sıkıntısı yaşadığını belirtti. Gündoğdu, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan kurslardan faydalanarak iş öğrenme imkanı buldum. Arkasından Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen Mikro krediye başvurarak iş yeri açma imkanı buldum. İşlerime devam ederek dükkanımı büyüttüm. Buradan elde ettiğim ürünle değişik illerle ticaret etme imkanı buldum. Bundan dolayı aile ekonomisine katkıda bulunuyorum. Hiç kimseye muhtaç olmadan çocuklarıma daha iyi bir gelecek vermek için çalışıyorum” diye konuştu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren 8 Kadın Destek merkezinde bayanların çocukları için kreşler de yer aldığı belirtilirken, bayanların da çeşitli etkinliklerle İstanbul, Konya ve Gaziantep gezilerine, sergilere, seminerlere ve sohbetlere katılmaları sağlandığı kaydedildi.

Kadın Destek Merkezlerinde okuma-yazma ve Kuran-ı Kerimi bilmeyen bayanlar için oluşturulan hususi kurslardan isteyen kadınların faydalanabildiği duyuruldu.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Çankırı Tarihi Eser

Bir tarihi eser daha ayağa kaldırılıyor

Çankırı’nın kültürel ve tarihi dokusunu yaşatmaya gayret eden Çankırı Belediyesi, 1870’li yıllarda inşaa edilen tarihi Sarıkadı ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın