Ana Sayfa / Yaşam / Bakan Topçu’dan Sultan Alparsan’la ilgili müjdeler
BAKAN TOPÇU

Bakan Topçu’dan Sultan Alparsan’la ilgili müjdeler

Bağımsızlık Günü kutlamaları için Türkmenistan’a giden Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Sultan Alparslan ile ilgili müjdelerle döndü. Türklerin Orta Asya’dan Anadolu’ya geliş destanını yazan Sultan Alparslan için 2 güzel gelişme oldu.

Türkmenistan’ın bağımsızlığının 24. yılı münasebeti ile Aşkabat’taki etkinliklere ve törenlere katılmak üzere Türkmenistan’da bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, ziyaret programı kapsamında Cumhurbaşkanı Gurbangulı Berdimuhamedov başta olmak üzere bir çok önemli irtibatlarda bulundu. Bakan Yalçın Topçu iki güzel haberide Cumhurbaşkanı Berdimuhamedov ile görüşmesinden sonra verdi.

Türkmenistan Cumhurbaşkanı ile görüşmesinde Bakan Topçu, sözü Büyük Türk Hükümdarı Sultan Alparslan’ın mezarının bulunması ile ilgili çalışmalara getirdi. Çalışmaların hızlandırılması ile ilgili Cumhurbaşkanı Berdimuhamedov’dan ilgi istedi. Cumhurbaşkanı Berdimuhamedov’da Bakan Topçu’ya, bu konu ile şahsen ilgilenerek gerekenin ivedilikle yapılması hususunda ciddi bir destek vereceklerini söyledi.

Bakan Topçu görüşmede yeni bir projedende bahseder, Türk Hükümdarı Alparslan’ın hayatını anlatacak olan bir ortak yapım TV dizisi ile ilgili fikirlerini ve planlarını paylaştı. Bu projeden etkilenen Türkmenistan Cumhurbaşkanı bu konu ile ilgilide Bakan Topçu’ya destek vaadinde bulundu.

TRT ile Türkmen Devlet Televizyonunun ortak çalışması ile Sultan Alparslan’ın yaşamı TV dizisi olacak. Dizinin Anadolu’ya girişe kadarki kısımları Türkmenistan’da, sonraki bölümlerde Türkiye’de çekilecek.

Bakan Topçu’nun Türkmenistan seyahatine TRT Genel Müdürü Şenol Göka, TRT Avaz Koordinatörü Murat Akkoç, Televizyon Daire Başkanı Tuncay Yürekli ve TRT Avaz Program Müdürü Nizam Şahin’de eşlik etti.

İHA

Editör Hakkında : Hamza Yıldız

Hamza Yıldız
1985 İstanbul doğumlu olan Hamza Yıldız, Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezundur. Teknoloji ve yaşam konularında uzman olan editörümüz İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Bitlis Ahlat gezi

Bitlis Ahlat doğaseverleri sonbahar gezisi yaptı

Bitlis’in Ahlat ilçesinde faaliyet gösteren Dağcılık ve Doğa Severler Derneği üyeleri bu hafta semtte bulunan ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın