Ana Sayfa / Yaşam / Bakan tarafından yapılan iş teklifini geri çevirdi
Mehmet Müezzinoğlı

Bakan tarafından yapılan iş teklifini geri çevirdi

MODEF EXPO 2015 fuarı, Bursa’nın İnegöl ilçesinde gerçekleştrilen açılış töreninin ardından yerli ve yabancı ziyaretçilerine kapılarını açtı. Fuara katılım gösteren şirketlerden birisinde görev yapan bayan satış görevlisi, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan iş teklifini nazik bir dille geri çevirdi.

Yapılan açılışın sonrasında stantları dolaşan Bakan Mehmet Müezzinoğlu, Okan Koltuk isimli şirkette müşteri temsilcisi olarak görev yapmakta olan, İngilizce ve Arapça bilen Meltem Sert’e, “Gel bizim Bakanlıkta görev verelim sana” sözleriyle iş teklifinde bulundu. Yapılan iş teklifini düşünmeden geri çeviren Meltem Sert, “Ben vefalı bir insanım, şu anki patronumu bırakıp bu teklife evet diyemem” diyerek nazikçe cevap verdi.

Bakan Müezzinoğlu ise genç kızın sözleri üzerine, “Devlete olan vefa her şeyden önce gelir” şeklinde cevap verdi.

Bakanın fuarın yapıldığı bölgeden ayrılmasının arkasından basın mensuplarının “Neden iş teklifini reddettiniz?” şeklindeki soruları üzerine genç kız, “Ayak üstü söylenen laflara inanmadığım için teklifi reddetmiştim. Gerçekten iş teklifi olursa, ciddi bir şekilde konuşulur. Arapça ve İngilizce biliyorum. Tabi bunun yanı sıra atanamadığımı da söyledim. Fakat ona cevap vermedi. Ben köyde büyüdüm. Ailem bin bir güçlükle beni üniversiteye gönderdi. Üniversiteyi bitireyim, kendi bölümümle ilgili bir yere yerleşeyim istedim. Dört sene okudum ama kendi bölümümle ilgili hiçbir yere giremedim. Sağlık kurumları işletmeciliği okudum. Neden çünkü ataması yok. Tek bir kişi bile almıyorlar. Ben de iki dil bildiğim için dış ticaret yapabiliyorum. Benle birlikte okuyan arkadaşlarımın tamamı şu anda açıkta. Atama istedik, geçiştirdi gibi” ifadelerini kullandı.

İHA

Editör Hakkında : Hamza Yıldız

Hamza Yıldız
1985 İstanbul doğumlu olan Hamza Yıldız, Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezundur. Teknoloji ve yaşam konularında uzman olan editörümüz İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Bitlis Ahlat gezi

Bitlis Ahlat doğaseverleri sonbahar gezisi yaptı

Bitlis’in Ahlat ilçesinde faaliyet gösteren Dağcılık ve Doğa Severler Derneği üyeleri bu hafta semtte bulunan ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın