Ana Sayfa / Teknoloji / Yeni nesil süt tankeri tanıtıldı
YENİ NESİL SÜT TANKERİ

Yeni nesil süt tankeri tanıtıldı

İlk kez üretilen yeni nesil Süt Tankeri, Canlı Hayvan ve Yem Taşıma Araçları Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde organize edilen Anadolu Expo 2. Canlı Hayvan Fuarı’nda görücüye çıktı.

2015 senesinde OKT tarafınca Türkiye’de ilk kez üretilen yeni nesil Süt Tankeri, 2. Canlı Hayvan Fuarı’nda sergilendi ve basın lansmanı gerçekleştirildi. 28 bin litre taşıma kapasiteli, 7 bin 780 kilo boş ağırlık ve şasi üstünde birbirinden bağımsız gövdeler yerine yekpare gövdeli olarak OKT teknolojisiyle üretilen yeni nesil Süt Tankeri, fuar süresince ziyaretçiler tarafınca incelenebiliyor. Türkiye şartlarına uyumlu, hayvancılık sektörünün gereksinimleri dikkate alınarak geliştirilen Canlı Hayvan Taşıma Aracı da ilk ve tek yerli üretim vasıta olarak fuarda sergileniyor. Dünya standartlarında üretim kalitesi ile canlı hayvan nakili sektörüne 7 yıldızlı otel konforu sunan OKT’nin yeni aracı, hayvanların naturel hareketlerinde hiçbir engelleme olmaksızın, son teknoloji iklimlendirme ve aydınlatma ile konforlu, güvenli ve hijyenik bir seyahat yapmasını sağlıyor. OKT yem aracı ile de ürün gamını genişleterek eliptik kesitli tasarım, yüksek mukavemetli, ithal, hususi alaşımlı alüminyum malzemeden ürettiği Yem Taşıma Aracını fuarda ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Yenilikçi fikir ve inovatif yaklaşım ile üretilen Yem Taşıma Aracı; W açılı, içinde araç-gereç kalmasını önleyen, hususi çift helezon sistemi ile süratli boşaltım imkânı elde eden gövde tasarımı ile sektöre yenilikler getiriyor.

Kuşadası’nda devam etmekte olan Anadolu Expo 2. Canlı Hayvan Fuarı’nda yeni nesil süt tankerinin basın tanıtımında konuşan OKT Genel Müdürü Hakan Maraş, “OKT olarak araçüstü ekipman ve treyler sektörünü her geçen gün inovatif ürünler ile tanıştırmaya devam ediyoruz. Avrupa standartlarında optimizasyon ve standardizasyon faaliyetleriyle geliştirdiğimiz süt, canlı hayvan ve yem taşımacılığına yönelik yeni nesil araçlarımızı Kuşadası’ndaki Canlı Hayvan Fuarı’nda sergiliyoruz. Sektörümüzdeki artan gereksinimler doğrultusunda ürün gamımızı devamlı genişletiyoruz. Taşıma sektörünün hizmetine sunduğumuz araçlar ile OKT’nin bugün küresel düzeyde rekabet edebilir vasıta üstü ekipman ve treyler ürettiğini her insana göstermektedir. Artık geldiğimiz noktada, sektörün gereksinimlerini anlayarak yenilikçi araçlar üreten, sektöre yön veren ve her şeyden mühimi yapmış olduğu her işi toplumsal mesuliyet bilinci ile hayata geçiren bir firmayız. Bu yaklaşım ile hem sektörümüzü geleceğe taşıyor hem de ülke ekonomimize katma kıymet sağlıyoruz” dedi.

İHA

Editör Hakkında : Hamza Yıldız

Hamza Yıldız
1985 İstanbul doğumlu olan Hamza Yıldız, Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezundur. Teknoloji ve yaşam konularında uzman olan editörümüz İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kapıkule tablet uygulaması

Kapıkule’de tablet uygulaması başladı

Dünyanın 2’inci en büyük sınır kapısı olan Kapıkule’de geçişlerin daha süratli olması amaçlanarak tablet uygulaması ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın