Ana Sayfa / Teknoloji / Turkcell Karasu kesintileri için açıklama yaptı
Turkcell

Turkcell Karasu kesintileri için açıklama yaptı

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Sakarya’nın Karasu İlçesi’nde yaşanmış olan iletişim kesintileri hakkında yazılı izahatte bulundu.

Türkiye’de iletişim hürriyetinin, anayasa ve ilgili mevzuat ile güvence altına alınmış, evrensel bir hak olduğunu bildiren şirket, Türkiye genelinde hizmet alan abonelerinin komünikasyon hizmetine kolay, ekonomik ve kesintisiz bir halde ulaşabilmelerini sağlamakla yükümlü olduğunu belirtti. Bu hizmetin aksamadan yürütülmesinin ise Turkcell tarafından kurulan elektronik iletişim altyapısının kesintisiz hizmet verebilmesi koşuluna bağlı olduğunu söyleyen açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimizin elektronik komünikasyon altyapısı, elektronik haberleşme mevzuatına uygun olarak kurulmakta ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu gözetimi ve denetimi altında işletilmektedir. Elektronik iletişim sistemlerine müdahale edilmesi halinde, kişiler arasındaki haberleşme aksayacağı gibi, kamu güvenliğine dair ihtiyaçların, acil durum ve afet durumlarına ilişkin eylem planlarına dair gerekliliklerin de sekteye uğrayacağı ve kamu sağlığının tehlikeye düşeceği açıktır.
Sakarya ili Karasu ilçesinde bulunan şirketimize ilişkin elektronik haberleşme sistemleri, Karasu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bazı yönetimsel işlemlerden dolayı devre dışı kalmaktadır. Bu yüzden Karasu ilçesinde şirketimiz kaynaklı olmayan iletişim kesintileri yaşanabilmektedir.
Bu mevzuda ilgili kurumlarla görüşmelerimiz ve hukuki süreç devam etmektedir. Elimizde olmayan sebeplerle yaşanabilecek olumsuzluklar için üzüntülerimizi bildirir, anlayışınız için teşekkür ederiz”

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Emoji

Yılın kelimesi ” Mutluluk göz yaşları “

Oxford Sözlük tarafından 2015 yılının kelimesi seçilen “Face with Tears of Joy” ( Mutluluk göz ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın