Ana Sayfa / Teknoloji / Sms ile dolandırıcılığa dikkat
Mesajla dolandırıcılık

Sms ile dolandırıcılığa dikkat

İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, cep telefonlarına gelen ‘Hesabınızdan şüpheli para çekilmiştir, iptal için gönderilen bağlantıya tıklayın’ mesajının yeni dolandırıcılık yöntemi olduğunu, bu şekilde mesaja saygınlık edilmemesini, banka ile temasa geçilmesini sosyal medya hesabından duyurdu.

Türkiye genelinde hemen her gün bir şahıs cep telefonu dolandırıcılarına paralarını kaptırırken, yeni bir dolandırıcılık uygulaması ise cep telefonlarına bildiri olarak gelmeye başladı. İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ise bu dolandırıcılık yöntemini fotoğraflı olarak sosyal paylaşım sitesindeki profilinden paylaşarak uyarıda bulundu. Dolandırıcılık yönteminin fotoğrafını koyan Uzunkaya, fotoğraf üstüne; “Lütfen..! Bu vb. uyarılarda kesinlikle hesap bilgilerinizi girmeyin. Hesabınız var ise direkt bankanızla temas kurun. Lütfen..! Bu uyarıyı tüm tanıdık, arkadaş, dost, vb. irtibatlarınızla paylaşın…’ notunu yazdı.

Yeni dolandırıcılık yönteminde, dolandırıcılar cep telefonlarına banka benzer biçimde ileti göndererek, gönderilen bağlantı vasıtasıyla vatandaşların banka bilgilerini kolaylıkla ele geçirdiği, böylelikle dolandırıcıların rahatça vatandaşların bankadaki hesaplarını boşalttığı bildirildi.

İHA

Editör Hakkında : Hamza Yıldız

Hamza Yıldız
1985 İstanbul doğumlu olan Hamza Yıldız, Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezundur. Teknoloji ve yaşam konularında uzman olan editörümüz İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Emoji

Yılın kelimesi ” Mutluluk göz yaşları “

Oxford Sözlük tarafından 2015 yılının kelimesi seçilen “Face with Tears of Joy” ( Mutluluk göz ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın