Ana Sayfa / Teknoloji / Kapıkule’de tablet uygulaması başladı
Kapıkule tablet uygulaması

Kapıkule’de tablet uygulaması başladı

Dünyanın 2’inci en büyük sınır kapısı olan Kapıkule’de geçişlerin daha süratli olması amaçlanarak tablet uygulaması başladı.

Kapıkule’de ilk olarak 2013 yılının Temmuz ayında başlatılan Barkod uygulaması yerine, iş ve işlemlerin daha süratli ve basitleştirilmesi hedefiyle tablet sistemine pilot uygulama olarak geçildi. Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü resmi web sitesinde yapılan açıklamaya bakılırsa, Kapıkule Gümrük Kapısı’nda vasıta yoğunlukları ve pasaport işlem sürelerini azaltmak ve geçişleri hızlandırmak adına tablet uygulamasına geçildiğini duyurdu. Sitede yer edinen duyuruda tablet uygulamasıyla Bakanlık sistemine entegreli yazılım yardımıyla görevli personel tarafından vasıta plakalarının sisteme girilmesiyle beraber aracın sistem üstünden kontrolü ve çıkış noktasına kadar süratli bir sevki sağlanarak geçiş işlemlerinin mümkün olan en kısa sürede tamamlanması amaçlandığı açıklandı.

Tablet uygulamasıyla beraber Kapıkule’den giriş yapan yolcuların barkod yapıştırılmasında beklediği süre ortadan kalktığı açıklanırken, İpsala Sınır Kapısı’nda ise barkod uygulaması halen devam etmiş olduğu bildirildi.

İHA

Editör Hakkında : Hamza Yıldız

Hamza Yıldız
1985 İstanbul doğumlu olan Hamza Yıldız, Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezundur. Teknoloji ve yaşam konularında uzman olan editörümüz İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Emoji

Yılın kelimesi ” Mutluluk göz yaşları “

Oxford Sözlük tarafından 2015 yılının kelimesi seçilen “Face with Tears of Joy” ( Mutluluk göz ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın