Ana Sayfa / Teknoloji / Google, Who’s Down uygulaması ile gençleri kazanacak

Google, Who’s Down uygulaması ile gençleri kazanacak

Google’ın şu an sadece davetiye usulüyle üye kabul ettiği ve test aşaması devam eden Who’s Down adındaki uygulama kendinizi nasıl hissettiğinizle ilgili insanların haberdar olmasını sağlıyor.

Who’s Down, Danny Trinh’in Free isimli uygulamasına oldukça benziyor. Who’s Down ile kullanıcılar moral bozukluğunu tek bir dokunuşla tüm arkadaşlarına duyurabiliyor. Kullanıcılar, belli konulara özel Hangout sohbetleri başlatarak arkadaşlarıyla iletişime geçebiliyor.

Who’s Down henüz davetiye aşamasından çıkmadığı için test sürecinde bir proje olarak nitelendirilebilir. Ne var ki bu servisin iOS ve Android uygulamaları daha şimdiden yayınlandı. Fakat şu an için malesef bu uygulamalar Türkiye mağazalarından indirilemiyor.

Google bu yeni servisiyle daha genç kullanıcıları hedef kitlesine almayı amaçlıyor. Who’s Down’a kayıt olurken e-posta adresi ve okul ismi gibi bilgileri istemesinden bu sonucu çıkarabiliriz.

Google’ın rakiplerinin elinde bulunan Facebook Messenger, WhatsApp, iMessage ve benzeri iletişim araçlarının bir benzeri Google’ın elinde yok. Bu nedenle Google’ın gençleri kazanması için çeşitli girişimlerde bulunması akla yatkın geliyor.

İHA

Editör Hakkında : Hamza Yıldız

Hamza Yıldız
1985 İstanbul doğumlu olan Hamza Yıldız, Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezundur. Teknoloji ve yaşam konularında uzman olan editörümüz İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kapıkule tablet uygulaması

Kapıkule’de tablet uygulaması başladı

Dünyanın 2’inci en büyük sınır kapısı olan Kapıkule’de geçişlerin daha süratli olması amaçlanarak tablet uygulaması ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın