Ana Sayfa / Teknoloji / 45 TL’ye akıllı telefon istermiydiniz?
45 TL telefon

45 TL’ye akıllı telefon istermiydiniz?

45 TL’ye akıllı telefon istermiydiniz? En ucuz akıllı telefon olarak piyasaya girecek olan Datawind’e ait ürün sadece 15 dolar fiyat ile Aralık ayının 28’nden itibaren piyasada.

Kanada’lı teknoloji üreticisi DataWind ve Hindistanlı servis sağlayıcı Reliance Communications 999 rupi’ye, yani 15 dolar’a mal edecekleri bir smartphone projesi için işbirliği yaptı.

Özellikle bazı Çin markaları düşük fiyatlarla kaliteli akıllı telefonları piyasaya sürerek inanılmaz bir satış başarı yakalamıştı fakat şimdi önemli ve büyük iki şirket ucuz akıllı telefon kavramını değiştirmek için bir araya geliyor.

Linux işletim sistemi

Piyasaya çıkacak olan smartphone diğer android telefonlardan farklı olarak Linux tabanlı bir yazılım ile gelecek ve sadece 2G bağlantıyı destekleyecek. Cihaz Hindistan’da 28 Aralık tarihinde satışa sunulacak.

Datawind konuya yabancı değil

DataWind uygun fiyatlı cihaz geliştirme konusunda tecrübeli. 2011 yılında Hindistan’daki okullara yönelik 38 dolar fiyat ile satılan 7 inç boyutundaki Aakash marka tableti geliştirmişti. Datawind’in sattığı en ucuz telefon şu an için 45 dolar.

İHA

Editör Hakkında : Hamza Yıldız

Hamza Yıldız
1985 İstanbul doğumlu olan Hamza Yıldız, Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezundur. Teknoloji ve yaşam konularında uzman olan editörümüz İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kapıkule tablet uygulaması

Kapıkule’de tablet uygulaması başladı

Dünyanın 2’inci en büyük sınır kapısı olan Kapıkule’de geçişlerin daha süratli olması amaçlanarak tablet uygulaması ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın