Ana Sayfa / Spor / Şenol Güneş ” İlk kez talih yüzümüze güldü “
senol-gunes-ilk-defa-sans-yuzumuze-563fc8d460ada

Şenol Güneş ” İlk kez talih yüzümüze güldü “

Siyah-beyazlı takımın teknik direktörü Şenol Güneş , 1-0 ’lık Bursaspor galibiyetinin peşinden açıklamalarda bulundu. Müsabakayı değerlendiren Şenol Güneş, “Bugün bizler için talih günüydü. İyi oyunculardan kurulu, bizlerden daha iyi oynayan bir ekip ile oynadık. Avrupa kupası yorgunluğu da vardı. Top kayıplarımız fazla oldu. Pas yüzdemiz düşüktü. Rakibimizin baskısı ile karşılaştık. Orta sahada malesef iyi top oynayamadık. Bunun için Necip’i ikinci yarıda oyuna aldım. İyi bir takımla oynadık. Bursaspor’un iyi oyuncuları var. Kazanmaya fazlaca daha yakın olan onlardı. Bugün sürem başından beri ilk defa talih yüzümüze güldü. Üç puan aldık. Oyuncularımızı kutlama ediyorum. Fakat ümit ederim bu ders olur. Bursaspor’un da talihsizliği vardı. Onlara geçmiş olsun diyorum” diye konuştu.

“MEDYA KADRO YAPMAK İSTİYOR”

Bir gazetecinin oyuncu tercihleri ile ilgili sorusu üstüne Güneş, “Medyadaki arkadaşlarımız oyuncu tercihini yapmış, kadro yapmak istiyorlar. Bu yanlış. Tamam yazınızı yazın, eleştirin. Fakat oyuncuları tahrik eden yazılar asla doğru değil. Yakışık olmaz. Oyunculara hakaret edecek şekilde yazı doğru değil. Eleştirebilirsiniz. Fakat meydana getirilen doğru değil” diye cevapladı.

“KENDİME YAPILMIŞ KABUL EDERİM”

Güneş, Gökhan Töre’nin Ertuğrul Sağlam ile yaşanmış olan gerginliğin sorulması üstüne, “Aralarındaki diyaloğu bilmiyorum. Ertuğrul Sağlam, Gökhan’ın hakaret ettiğini söylemiş oldu. Gökhan tam tersini söylemiş oldu. Değişik şeyler söyleniyor. Bir futbolunun saha içinde ya da haricinde fark etmez yapacağı saygısızlığı kendime yapmış kabul ederim. Oyuncularımızın büyüklerine karşı daha dikkatli olması lazım” şeklinde cevapladı.

“SENİN KAPTANIN BANA GELMEK İÇİN YALVARDI”

Bir basın mensubunun, “Bursaspor’u çalıştırırken ‘İstanbul’un havası kirli’ demiştiniz. Görüşlerinizde bir değişiklik oldu mu?” şeklinde sorduğu sorusuna Güneş, şu şekilde yanıt verdi:

“Ben Bursaspor’u seviyorum, Bursa’yı seviyorum. Ben burada iyi niyetle hizmet ettim. Ben futbol hayatımda en büyük katkıyı Bursaspor’a yaptım. Bugün de bunun meyveleri toplanıyor. Beni başka hocalarla karıştırmayın. Bursaspor’u, Bursa’yı seviyorum. Havası da güzel, havası da temiz. Bana atılan küfürler bana asla dokunmadı. Üzüldüm fakat kendim için değil Bursaspor için üzüldüm. Bazı şeyleri açmak istemiyorum. Senin kaptanın bana yalvardı bana gelmek için. Sonrasında başkanı aradım konuştum. Bu tarz şeyleri gündeme getirmek değil niyetim. Yalan direkt, karanlık aydınlıktan kaçar. Güneş yalnız da olsa etrafına ışık saçar. Kargalar sürüyle, kartallar yalnız uçar.”

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

beşiktaş

Kimsenin kapısını para için çalmadık

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübün net borcunun 926 milyon 604 bin 943 TL ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın