Ana Sayfa / Spor / Rakip kim olursa olsun kazanmak gerekir
fatihterim

Rakip kim olursa olsun kazanmak gerekir

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Fransa’nın başkenti Paris’te yaşanmış olan vakalar hakkında, teröre karşı koymanın en iyi yolunun hiçbir aktiviteden vazgeçmemek olduğunu açıkladı.

TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde ay-yıldızlı ekip, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim yönetiminde antrenman yaptı. Antrenman öncesinde tecrübeli teknik direktör Fatih Terim, iki hazırlık maçından birini oynadıklarını belirterek, “Salı günü de kısmetse Yunanistan’la oynayacağız. Bu yılı iyi kapatma adına geçen yıldan bu yana yenik olmayan takımımızın inşallah 2015 yılını bitirirken, güzel oyun güzel sonuçla bitirmesini diliyorum. Bunun için de hazırlanıyoruz” dedi.

“ÇAĞLAR JET HIZIYLA A MİLLİ TAKIMA GELDİ”
Serdar Aziz’i sakatlığından dolayı kadrodan çıkarttıklarını vurgulayan tecrübeli teknik adam, “Serdar’ın yerine Ümit Milli Takımı’ndan Kayhan Ayhan ile Çağlar Söyüncü’yü A Milli Takım’a aldık. İkisi de Ümit Milli Takım oyuncusu. Çağlar Söyüncü son sürat A Milli Takım’a geldi. İnşallah onlar da adapte olacaklar, maçı da en iyi şekilde bitireceğiz” şeklinde konuştu.

“TERÖRE DİRENMENİN EN İYİ YOLU HİÇBİR AKTİVİTEDEN VAZGEÇMEMEKTİR”
Fransa’nın başkenti Paris’te yaşanmış olan terör olaylarının arkasından üzüntülerini belirten Terim, “Bizlerde bu hadiseleri yaşadık. Allah göstermesin ülke olarak da yaşadık. Çek Cumhuriyeti ve Hollanda maçı akşamı da terör yaşadık. Burada her neyse Fransa’da da odur. Bunu lanetlemekten başka herhalde kimsenin bir düşüncesi olması imkansız. Kınıyoruz. Allah tekrar göstermesin. Bence buna karşı koymanın en iyi yolu da hiçbir aktiviteden vazgeçmemektir. Hele spordan asla. O yüzden benim kişisel kanaatim muhakkak ki tedbirler alınmalıdır muhakkak ki fazlaca sert durulmalıdır. Fakat hiçbir zaman da ekmeklerine yağ sürülecek bir pozisyona gelinmemelidir. Ben Avrupa Şampiyonası’nı oynanacağını düşünüyorum. 2006 Almanya öncesinde de tehdit olmuştu en küçük bir şey olmadı. Şu gösterdi ki her ülke bu mevzuda bilhassa terör mevzusunda birleşmelidir. Kime ne vakit nerede vuracağı belli olmuyor. Hiç ittifak etmedikleri birbirlerini anlayışla karşılamadıkları kadar bir araya gelmesi lazım. Bundan daha mühim bir önlem yoktur. Her şeyi paylaşacak bu tedbiri alacaklar. Allah korusun her insanın bigün kapısını çalışıyor maalesef. Fransa’ya da büyük geçmiş olsun” şeklinde konuştu.

“RAKİP KİM OLURSA OLSUN KAZANMAK LAZIM”
Katar ile oynadıkları hazırlık maçındaki oyuncuların performansı ile alakalı soruya ise Terim, “Bizim oyuncularımız kabullenmeme duygusunu artık saha içinde yaşıyorlar ve yaşatıyorlar da. Yenik olmamak için tepki gösteriyorlar. Aslına bakarsan kazanmaları gereken bir maçtı. Rakip kim olursa olsun kazanmak lazım. Reaksiyondan memnunum” şeklinde yanıt verdi.

“EĞER BİZ FRANSA’YA GİTTİYSEK EN BÜYÜK PAY TARAFTARIN”
Milli takım taraftarlarına da çağrıda bulunan Terim, “Konya’daki o güzel taraftarı yakaladıktan sonrasında. Taraftarımızla ilgili başka duygularımız da var. Eğer biz Fransa’ya gittiysek en büyük hisse onların. Eğer biz 2016’da iyi netice alacaksak bunu da tüm ülkeyle birlikte dualarla desteklerle taraftarımızla alacağız. Dolayısıyla taraftarımızın bizi yalnız bırakmamasını rica ediyoruz. Bitti demeden bitmez sloganıyla taraftarımızın şimdiden kendi yerini ayırtması için listeye girmesini bekliyoruz” dedi.

17 Kasım Dünya Prematüre Günü sebebiyle salı günü oynayacakları Yunanistan hazırlık maçında sahaya mor giysilerle çıkacaklarını vurgulayan Terim, “Erken doğan bir farkındalık oluşturmak için ve oyuncularımızla bu şekilde bir mesaj vermek istiyoruz. Bildiğiniz gibi benim torunum da erken dünyaya geldi. Fakat gönlümüz istiyor ki Türkiye’nin birçok yerinde iyi bakım görebilsinler. Erken doğduktan sonrasında daha sıhhatli bir yapıya kavuşmaları için Türkiye’nin her tarafında bu üniteleri çoğaltmalıyız. Prematüre’de olsa hepsi sıhhatli bebekler fakat erken doğdukları için o sağlığa kavuşana kadar olan bölümde devletimizde birazcık eksiklik var. Hepimiz hususi hastaneye gidemeyebilir o yüzden devlet hastanelerimizin de Türkiye’nin her köşesinde erken doğan çocuklarımıza ihtiyaç duyulan alakayı ihtimamı göstermelerini rica ediyoruz. Onların rengi mormuş mor takıyoruz yarın da mor giyineceğiz” dedi.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Shota

Trabzonspor Shota Arveladze ile yollarını ayırdı

Son haftalarda istenen neticeleri alamayan Trabzonspor’da teknik direktör Shota Arveladze ile yollar ayrıldı. Trabzonspor Shota Arveladze ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın