Ana Sayfa / Spor / Kimsenin kapısını para için çalmadık
beşiktaş

Kimsenin kapısını para için çalmadık

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübün net borcunun 926 milyon 604 bin 943 TL olduğunu belirtti.

Orman, Beşiktaş Kulübü’nün olağan divan kurulu toplantısında açıklama yaptı. Bugüne dek sponsorluklardan 237 milyon dolar gelir elde ettiklerini vurgulayan Orman, “Bu sayı rakiplerimizin gelirlerinin toplamından daha çok. Stat açılışından sonrasında senelik gelirimiz 83 milyon dolar olacak” dedi.

“BORÇLARDA AZALMA VAR”
Evraklar hazır olmadığı için toplantının bugüne bırakıldığını anlatan Orman, “Raporların tam hazırlanmasını bekledik. Öteki iki rakibimizde bizim kadar bu şekilde hazırlık yapılmıyor. Hepimiz saydam şekilde siz değerli ziyaretçilerimizin karşısına çıkmak için çalışıyoruz. Biz kulübe göreve geldiğimizde kulübün durumunu hepiniz biliyordunuz. Biz itibarı yine kazanmak için saygınlık yönetimi oluşturduk. 471 tane mahkeme dosyasını kapattık ve hepsinin parası ödendi bir çok tasarruf ettik. Ayrıca da toplam bugüne dek 237 milyon dolar sponsorluk bedeli imzaladık. Beşiktaş’ın bu gelirleri, öteki rakiplerimizin sponsorluk gelirlerinin toplamından daha fazladır. Vodafone’dan 10 milyon dolar para aldık fakat stat açıldıktan sonrasında da statla ilgili başka sponsorluklarda olacak ve senelik 83 milyon dolara yaklaşan bir gelir elde edeceğiz. Hepimiz 7 gün 24 saat Beşiktaş için çalışıyoruz. Kulübün 328 milyon dolar bir borçla devraldık. O zamandan beri net borç TL bazında 926 milyon 604,943 TL’dir. Bu da 317 milyon 558 bin 941 dolar yapıyor. Kısaca devraldığımız dönemden beri borçlarda azalma var” diye konuştu.

“KİMSENİN KAPISINI PARA İÇİN ÇALMADIK”
Fikret Orman’ın, “Kimsenin kapısını para için çalmadık. Beşiktaş’ı bugünlere getirmek için kabahat mi işledik” sözleri ise salondan büyük alkış aldı.
Şampiyonluk kupasını Vodafone Arena’da kaldırmak istediklerini dile getiren Orman, “Futbol takımı transferlerini minimum 4-5 ekiple izleyerek yapıyoruz. Şu an takım değerimiz geçmişe nazaran değerlidir. Takımımız şu an önder ve inşallah Allah bizlere Vodafone Arena’da şampiyonluk Kupası’nı kaldırmayı nasip etsin” diye konuştu.

“YURTDIŞINDAN TAKIM ALMA DÜŞÜNCEMİZ VAR”
Yurtdışında bir takım satın almak istediklerini anlatan Orman, “Yedek kalan oyuncuları böylece değerlendirmek istiyoruz. Oyuncu transferlerinde oldukça dikkatli bir halde çalışıyoruz. Sat-al ya da yetiştir-sat ve daha iyisini al şeklinde dönemlere giriyoruz. Beşiktaş’ta Gomez oynarken onların yerine bazen de olsa altyapıdan gelen oyuncuyu koymak oldukça zor. O yüzden yurtdışında bir takım alma şeklinde bir düşüncemiz var” açıklamasını yaptı.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Shota

Trabzonspor Shota Arveladze ile yollarını ayırdı

Son haftalarda istenen neticeleri alamayan Trabzonspor’da teknik direktör Shota Arveladze ile yollar ayrıldı. Trabzonspor Shota Arveladze ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın