Ana Sayfa / Spor / Kemer otellerinden Antalya Spor’a para yağacak
Kemer Belediyesi

Kemer otellerinden Antalya Spor’a para yağacak

Kemer Belediyesi’nin Kasım Ayı Olağan Meclisi’nde alınan karara gore ilçede bulunan oteller yıldız başına Antalya spor’a biner Euro destek verecek. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve Antalyaspor Kulüp Başkanı Gültekin Gencer’in beraber yürüttüğü proje Kemer Belediye Meclisi’nde oy çokluğuyla kabul edilerek hayata geçti.

Kemer Belediye Meclisi’nde önerge olarak gündeme sunulan ve meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul etmiş olduğu Kemer’de bulunan her otel bu sürem bir kereye mahsus olmak suretiyle yıldız başına biner Euro verecek. Otellerden gelecek parayla Antalyaspor’un Eto’o benzer biçimde bir yıldız transferi daha yapması umut ediliyor. Kemer’de bulunan 500 otelinde projeye pozitif yönde bakmış olduğu öğrenildi.

“13 MİLYON TURİSTE RAĞMEN FUTBOL BAŞARISI OLMAYAN BİR ŞEHİRİZ”
Meclis toplantısında söz alan Antalya spor Kulüp Başkanı Gültekin Gencer, “Takımın başarısı mevzusunda şehrin markasına katkı sunmak için yapıyoruz. Onun haricinde hiçbir düşüncemiz yok. Biz bir ekip şeylerin iyi mi olabileceğini oldukca iyi bilen biriyiz. Bugün Kemer’in de olduğu konum itibarıyla baktığımız devamlı söylediğimiz bir vaka var. Bir İspanya’nın Sevilla’sından Barcelona’yı kıyaslamaya gerek yok. Barcelona ile Antalya’yı kıyaslayabiliriz. Sevilla’sından gezim olarak oldukca daha fazlamız var. Minimum 2 bin takımın kampa geldiği öteki taraftan 13 milyon gezgin gelmesine karşın futbol olarak hiçbir başarısı olmayan bir şehirde yaşıyoruz” dedi.

“ALINAN TARİHİ KARAR İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM”
Maçlarını averaj bin izleyici ile oynadıklarını ifade eden başkan Gencer, “Süper Lig’e yine çıkışımızdan sonrasında kent olarak ne katkı sunabiliriz diye bir emek verme yaptık. Bu doğrultuda bir Samuel Eto’o transferi yaparken dahi oldukca zorlandık fakat bu transferi yaptığımız vakit Antalyaspor yönetimi olarak biz yapmadık dedik. Bu transferi meydana getiren biz değil sizlersiniz; şu sebeple bu transferi bu kent yapmış oldu. Kemer’inden Alanya’sına kadar bu gezim şehri olmasaydı Samuel Eto’o Antalya’ya gelmezdi. Kendi yaşamış olduğu şehirlere eş kıymet bulunduğunu görmüş olduğu için geldi. Bundan sonrasında bütünleşip daha büyük başarılara yelken açmalıyız. İstedikten sonrasında oldukça şeyler yapabiliriz. Bu pastaya katkı koyanlara oldukça teşekkür ediyorum. Almış olduğunuz zamanı karardan dolayı fazlaca teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

GÜL: “KARAR TÜM ANTALYA’DA ALINIRSA ANTALYA SPOR’A BÜYÜK KATKI SAĞLAR”
Bu teklifi daha ilkin otel yönetiminde bulunan kişilere sunduklarını belirten Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Bu proje daha ilkin otel yönetiminde bulunan arkadaşlara bir teklifimizdi. Bunun için bir adım atalım dedik. Yaşanmış olan seçim süreçlerinden dolayı başkanımız ile bir araya gelemedik. İki gün ilkin başkanımız ile yaptığımız görüşmede, başkanımız gündeme almamız için bizlerden rica etti. Kemerde bulunan otel yöneticileriyle görüştüğümüzde bu işin kabul gördüğünü gördük. 500 civarında bir otelimiz var. Bu oteller içinde bir yıldızlı da var 5 yıldızlı oteller de var. Fakat bu şekilde bir karar tüm bölgelerde alınırsa Antalyasporumuza büyük katkı sağlanır diye düşünüyoruz. Kulübümüze başkanımıza hayırlı olsun. Sonucu Kaymakamlığa sunduktan sonrasında tüm otellerimize bildirim yapacağız” diye konuştu.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

beşiktaş

Kimsenin kapısını para için çalmadık

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübün net borcunun 926 milyon 604 bin 943 TL ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın