Ana Sayfa / Sağlık / Uluslararası genital bölge estetiği eğitimleri Medicana’da
genital bölge estetiği

Uluslararası genital bölge estetiği eğitimleri Medicana’da

Estetik tıp ve cerrahi alanlarında dünyada önder kuruluşlardan kabul edilen İrlanda merkezli Avrupa Estetik Tıp ve Cerrahi Fakültesi (ECAMS), genital estetik eğitimlerini Türkiye’de ikinci kez ve Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ önderliğinde gerçekleştirmiş oldu.

Güncel estetik ameliyatlar, yeni teknikler, yeni çıkan ürün ve teknolojiler mevzusunda tüm dünyadan hekimlere eğitimler vererek bu alanda çalışan hekimlerin tecrübelerini arttırmak ve konumlarında önder hale gelmelerini sağlamak hedefiyle kurulan ECAMS, eğitimini 07-08 Kasım’da Medicana Bahçelievler Hastanesinde gerçekleştirmiş oldu.
Bu sene şubat ayında Avrupa Estetik Tıp ve Cerrahi Fakültesi (ECAMS) Genital Estetik Bölümünün başına ülkemizden Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ atandı. Dr. Eserdağ’ın atanmasıyla beraber ECAMS bu alandaki kursların vatanımızda düzenlenmesine karar verdi. Daha ilkin Yunanistan’da organize edilen kursların ilki bu sene haziran ayında gene Medicana Bahçelievler hastanesinde yapılmış ve bu eğitimlere dünyanın beş kıtasından 15 jinekolog ve plastik cerrah hekimler katılmıştı. Tüm dünyada oldukça ses getiren bu organizasyonun ikincisi 7-8 Kasım tarihleri içinde gene İstanbul Medicana Hastanesi’nde ve Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ önderliğinde yapılıyor.
Dünyada oldukça az merkez tarafınca verilen bu eğitimlerin özelliği katılımcılara hem kuramsal bilgi edinme hem de uygulama fırsatlarını bir arada sunması. Bu şekilde konu ile ilgili çalışan hekimlerin bilgi ve tecrübelerini arttırmayı sağlıyor.

Dr. Süleyman Eserdağ mevzu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Genital bölge ile ilgili estetik operasyonlar tüm dünyada ve vatanımızda son derece süratle yayılıyor. Bu mevzuda vatanımızda en sık meydana getirilen ameliyatlar içinde labioplasti (genital bölge dudaklarının estetiği) ve vajinal daraltma ameliyatları yer almakta. Son yıllarda lazerle vajina yenileme operasyonları da oldukça rağbet görür hale geldi. Kişiye hususi ve doğru teknik ile yapılan genital bölge ameliyatları hanımlarda hem özgüven artışında hem de işlevsel yönden pek fazlaca yararları beraberinde getirmekte. Hasta memnuniyetinin en iyi biçimde sağlanması için, tıbbın bu oldukça özel alanında doktor eğitimi şart. Dünyada sayılı merkez yada doktor tarafınca verilen bu tür kurslar içinde yer edinen bizim eğitimlerimizin en belirgin özelliği ise son derece kapsamlı oluşu ve cinsel tıp alanında da bir takım güncel bilgilerin verilmesi. Bu yüzden dünyanın her yerinden katılımcıları misafir etmekteyiz. Bu eğitimler ülkemizin itibarı için de son derece mühim oldu. Medicana Bahçelievler hastane yönetimi ve personeline bizlere sağladıkları katkı ve desteklerinden dolayı da teşekkür ederiz.”

ECAMS Fakülte üyesi Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ, düzenlemiş olduğu kurslara ilginin giderek arttığını, daha şimdiden gelecek yıl Haziran ayı içinde yapılacak yeni bir kurs için başvuruların bulunduğunu da sözlerine ekledi.
Dr. Süleyman Eserdağ ile beraber genital bölge estetik ameliyatlarına ve eğitimlerine katılan ECAMS Başkanı Dr. Peter Prendergast ise yapmış olduğu açıklamada son 8 senedir ECAMS’ın başkanlığını yürüttüğünü belirterek, her yıl oldukca hususi kurslar düzenlediklerini söyledi. 40’dan fazla ülkede konumlandıklarını, hekimlere eğitimler verdiklerini de anlatan Dr. Peter Prendergast, “Bizim kurslarımızı fazlaca özel yapan özellik, kursların hem kuramsal hem de ergonomik olmasıdır. Genital bölge estetik ameliyatları da her yıl hastalar tarafınca daha çok tercih edilmeye başlandı. Buna bağlı olarak da hekimler bu mevzuda daha çok eğitim alma peşinde koşmaya başladılar, bu yüzden kurslara talep her geçen yıl artıyor” ifadelerini kullandı.

İHA

Editör Hakkında : İrfan Çevik

İrfan Çevik
1973 İstanbul doğumlu olan İrfan ÇEVİK Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezundur. Emlak piyasaları, sağlık, ekonomi ve borsa analiz konularında uzman olan editörümüz İyi derecede arapça bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Arzı Kılçık

Gripten korunmak için altın tavsiyeler

Kış mevsiminin kapıya gelmesi birçok hastalığa davetiye çıkartırken, bilhassa çocukların ve yaşlıların bu mevsimde daha ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın