Ana Sayfa / Sağlık / Emekli evlerinde sağlık taraması devam ediyor
Sağlık taraması

Emekli evlerinde sağlık taraması devam ediyor

İzmit Belediyesi tarafından emeklilerin yaşadığı emekli evlerinde başlatılan sağlık taraması devam ediyor.

Belediyenin Sağlık Birimi tarafından emeklilerin yaşadığı emekli evlerine üye 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik başlatılan tansiyon, şeker ve vücut analizi ölçümlerinden bu zamana kadar 500 emekli yararlandı. Belediye ekipleri en son Yenimahalle’deki emekli evinde 50 emeklinin sağlık taramasını tamamladılar. Yetkililer 11 emekli evinden 8’inde sağlık taramasının sonuçlandığını belirterek, “Yapılan sağlık taramasında neticeleri normal olmayan emekliler sağlık kuruluşlarına yönlendirilirken normal olanlara da sıhhatli yaşam mevzusunda uyarılarda bulunuyoruz. Belirli bir program çerçevesindeki uygulama tüm emekli evleri bitinceye kadar devam edecek. Hemen sonra yeniden baştan başlayıp emeklilerimiz ikinci kez sağlık taramasından geçirilecek” şeklinde konuştu.

Emekliler de uygulamadan memnun olduklarını ifade edip Başkan Doğan ve alın teri dökenlere teşekkür ettiler.

İHA

Editör Hakkında : İrfan Çevik

İrfan Çevik
1973 İstanbul doğumlu olan İrfan ÇEVİK Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezundur. Emlak piyasaları, sağlık, ekonomi ve borsa analiz konularında uzman olan editörümüz İyi derecede arapça bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Arzı Kılçık

Gripten korunmak için altın tavsiyeler

Kış mevsiminin kapıya gelmesi birçok hastalığa davetiye çıkartırken, bilhassa çocukların ve yaşlıların bu mevsimde daha ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın