Ana Sayfa / Sağlık / Beşiktaş’lı atlet altın madalya istiyor
milli atlet

Beşiktaş’lı atlet altın madalya istiyor

37. Vodafone İstanbul Maratonu’nda dereceye giren Beşiktaş’lı Atlet Gülşen Kılınç, hedefinin 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda altın madalya kazanmak olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz günlerde organize edilen ve dünyanın değişik yerlerinden binlerce uluslararası sporcunun katılmış olduğu 37. Vodafone İstanbul Maratonu’nda kendi branşında 2 bin 500 atlet arasında genel anlamda 13., Türk sporcular arasında ise 5. olan Samsunlu atlet Gülşen Kılınç, iddialı açıklama yaptı.

Maraton koşmaya mayıs ayında başlamış olan 4 çocuklu bir ailenin 3. evladı olan 20 yaşındaki atlet Gülşen Kılınç, 7 senedir atletizm sporu ile ilgileniyor. 6 aydır maraton koşmaya başlamış olan Kılınç, bu süre içinde katılmış olduğu Samsun 19 Mayıs Maratonu’nda dördüncü, Giresun Uluslararası Yarı Maraton’unda ikinci ve 42 km. 195 metrelik Mersin Uluslararası Maratonu’nda ise beşincilik elde etti. 8 senedir milli takım antrenörü olan Sinan Vural ile beraber çalışan Gülşen Kılınç, 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılmaya hak kazanıp, ülkesini temsil etmek ve Samsun’un ilk kadın olimpiyat şampiyonu olmayı hedefliyor.

KILINÇ: “2020 OLİMPİYATLARINDA 42 KM’DE MADALYA KAZANMAK İSTİYORUM”
Beşiktaş Atletizm Kulübü sporcusu olan milli atlet Gülşen Kılınç, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil etmek istediğini belirterek, “Hedefim, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda Samsun’u ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmek. Samsun’da kadın bir atlet olarak 2020 Olimpiyatları’nda 42 km’de madalya kazanmak isterim. Avrasya Maraton’unda 15 km koştum. 2 bin 500 atletin koştuğu maratonda yabancı atletler arasında genel anlamda 13. oldum. Türkler arasında ise ilk 5’e girdim. En büyük hayalim 2020’de Tokyo’da düzenlenecek olimpiyatlarda altın madalya kazanmak. Samsun’da tarihte bir ilki gerçekleştirmek, Samsun’a adımı kazıtmak isterim” dedi.

VURAL: “SAMSUN’DAN ATLETİZMDE OLİMPİYAT ŞAMPİYONU ÇIKARTMAK İSTİYORUZ”
Hedeflerinin Samsun’dan olimpiyatlara bir sporcu göndermek olduğunu anlatan Atletizm Milli Takım Antrenörü Sinan Vural, “Hedefimiz Samsun’dan olimpiyatlara 1 kişiyi götürmek. Hedefimiz çok fazlaca iyi yerlere gelip Gülşen’i olimpiyatlara hazırlamak. Onda o azim, o hırs, o kabiliyet var. İnanıyorum ki 2020’deki olimpiyatlarda bir terslik çıkmazsa olacak inşallah. Samsun’da güreşte Yaşar Doğu’dan sonrasında atletizmde de bir olimpiyat şampiyonu çıkartmak istiyoruz. Bu hanımefendi bir atletimiz olacak inşallah” şeklinde konuştu.
Gülşen Kılınç, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda başarı sağlamak için haftada 190 km’lik antrenman yapıyor.

İHA

Editör Hakkında : İrfan Çevik

İrfan Çevik
1973 İstanbul doğumlu olan İrfan ÇEVİK Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezundur. Emlak piyasaları, sağlık, ekonomi ve borsa analiz konularında uzman olan editörümüz İyi derecede arapça bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kapalı böbrek nakli

Kapalı böbrek nakli Türkiye için bir ilk

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Yarkın ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın