Ana Sayfa / Magazin / “KAFES” Filmi uluslararası arenada görücüye çıktı

“KAFES” Filmi uluslararası arenada görücüye çıktı

Ünlü oyuncu Tolga Yüce’nin “Dursun Önkuzu” karakterini canlandırdığı ve 2 Ekim 2015’te vizyona giren “Kafes” filmi, film severlerin büyük ilgisini gördü. Yurt dışında da ses getiren film, Avrupa’da 70 ülkede ITUNES aracılığı ile satışa sunuldu.

Prodüktörlüğünü Yasemin Nak ve Bülent Aydoğan’ın yaptığı “Kafes” filmi, Türkiye’de 2 Ekim 2015’de gösterime başladı. Yüz binlerce izleyiye duygu dolu anlar yaşatarak ağlatan film, izleyicilerinden tam not aldı. Dramatik sahneleri, etkili müziği ile izleyicilere duygu dolu anlar yaşatan Kafes, 12 Eylül 1980 darbesi ile darbe öncesini anlatıyor. Tolga Yüce’nin filmin başlangıç konusunda “Dursun Önkuzu” karakterini canlandırdığı Kafes filminin büyük ilgi görmesi dikkatlerden kaçmadı. Ünlü oyuncu yaptığı açıklamada, “Kafes Sinema filminde ‘Önkuzu’ karakterini canlandırdım. Filmde, karşıt görüşlü öğrenciler tarafından işkence edilerek şehit ediliyorum. Kafes, Dursun Önkuzu’nun şehit edilmesinden Mustafa Pehlivanoğlu’nun idamına kadar geçen seksen öncesi kuşağın sağıyla soluyla dramını ele alınıyor. Filmimiz, bir dönem filmi; 12 Eylül’ü anlatıyor. 1980’e de biraz farklı perspektiften bakan bir film. Onun için hem zorlandık hem de büyük bir heyecan içinde çekimini tamamladık” şeklinde konuştu.

Filmin çekimlerinin Ankara’da yapıldığını bildiren Tolga Yüce, “Kafes severler, sosyal paylaşım sayfalarından Kafes’in vizyonda olduğu illerden ve Avrupa’daki sinema salonlarından bilgi sahibi olabilirler. Kafes, yoğun ilgiden dolayı Türkiye’nin bir çok ilinde ve Avrupa’da hala vizyonda. Kafes filmimizi Ulucanlar Cezaevi’nde, gerçek mekanlarda çektik. Hamamönü’nü özellikle çok kullandık. Çünkü Ankara’da tarihi dokusu olan üç beş mekan var. Aynı zamanda Gazi Üniversitesi’nde çekimlerimiz oldu” dedi.

İHA

Editör Hakkında : Hamza Yıldız

Hamza Yıldız
1985 İstanbul doğumlu olan Hamza Yıldız, Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezundur. Teknoloji ve yaşam konularında uzman olan editörümüz İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Uçurtmanın Kuyruğu

Uçutmanın Kuyruğu İstanbullularla buluşuyor

Oyuncu Oktay Gürsoy’un hem yönetip hem oynadığı, sanatçı Savaş Dinçel’in kaleme aldığı ‘’Uçurtmanın Kuyruğu’’ adlı ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın