Ana Sayfa / Gündem / Suriyelilere ‘can’ yeleği ‘can’sız mankenlerle satılıyor
suriyelilere-can-yelegi-cansiz-mankenlerle-564703fee0468

Suriyelilere ‘can’ yeleği ‘can’sız mankenlerle satılıyor

İç savaştan ve IŞİD saldırılarından ülkelerini terk etmek zorunda kalan Suriyeli göçmenlere ev sahipliği icra eden illerden İzmir ’de göçmenlerin yarattığı sektörlerden biri de can yeleği ve can simidi oldu. İzmir ’i kaçak yollardan Yunan adalarına geçiş için köprü olarak gören Suriyeli sığınmacılar ile öteki ülkelerden gelen mültecilerin akın etmiş olduğu Basmane semtinde neredeyse her mağazada can yeleği ve simidi satılıyor.

AYAKKABI MAĞAZASINDAN GİYİM MAĞAZASINA
İnsan tacirlerinden kaçış günlerini ve saatini bekleyen Suriyeliler, bu süre zarfında da yola çıkma hazırlıkları yaparken ilk olarak olarak yanlarına can yeleği alıyor. Kaçak geçişte kullandıkları en mühim malzemelerden kabul edilen can yelekleri öncesinden tezgah altında satılırken, artık ayakkabı mağazasından giyim mağazasına her esnafın vitrininde bulunuyor. Can yelekleri ve simidin, sergilemekten kaçınmayan esnaf, can yeleklerini cansız mankenlere giydirerek hem küçüklere hem de yetişkinlere çeşitli modeller de sunuyor.

FİYATLAR 70 İLE 75 TL ARASINDA
Esnaf, 70 ile 75 TL içinde sattığı can yeleklerine talebin ise fazlaca fazla bulunduğunu söylemiş oldu. 20 ile 25 TL içinde satılan can simitleri ise yelekler kadar ilgi görmediği ifade edildi.

MİHRAP DÜZÖZ

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kaynak Holding'e kayyum ataması

Kaynak Holding’e kayyum ataması

Kaynak Holding bünyesindeki 19 şirkete mahkeme kararıyla kayyum atandı. Kayyumlar, sabah polisin güvenlik önlemleri eşliğinde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın