Ana Sayfa / Gündem / Soyguncu vuruldu, rehineler kurtarıldı
rehine

Soyguncu vuruldu, rehineler kurtarıldı

Gölcük’te rehine krizi bitti!

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde polisin düzenlemiş olduğu operasyonla bankadaki çalışanları tabancayla rehin alan kişi vurulurken, rehineler kurtarıldı.

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde çarşaf giyen bir kişi girmiş olduğu bankadaki çalışanları tabanca zoruyla rehin aldı. Rehine krizi 5 saattir devam ederken, soyguncunun polisten 800 bin TL ve bir vasıta istediği bilgisi alındı.

Kocaeli’nin Gölcük ilçesi Amiral Sağlam Caddesi üstünde faaliyet göstermekte olan bir bankaya saat 16.45 civarında gelen çarşaf giymiş bir kişi, elindeki tabanca ile bankanın güvenlik görevlisini etkisiz hale getirerek çalışanları rehin aldı. Bankada o esnada başka müşteri olmamasını fırsat bilen soyguncu, bankanın güvenlik görevlisinin de tabancasını alarak bankadaki 10 çalışanı rehin aldı. Olayın duyulması üstüne polis ekipleri derhal banka şubesinin çevresinde geniş çapta emniyet önlemleri aldı. Bankanın üstünde bulunduğu caddeyi araç trafiğine kapatan polis ekipleri, banka şubesi etrafındaki işyerlerini da kapattırarak vatandaşları bölgeden uzaklaştırdı.

CAMDAN ATLAYARAK KAÇTILAR
Soyguncu tarafından rehin alınan bazı banka çalışanları, soyguncunun bankanın zemin katında olduğu esnada binanın birinci katının camından atlayarak kaçtı. Camdan atlayan rehinelerin bazılarının vücutlarında kırıklar meydana geldi. Kaçarken yaralanan rehineler olay mahallinde bekletilen 112 Acil Sıhhat ekipleri tarafından derhal hastaneye kaldırılarak ameliyata alındı. Yaralıların durumlarının iyi olduğu bilgisi alındı.

POLİSTEN 800 BİN TL VE ARAÇ İSTEDİ
Kocaeli İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel devreye girerek, zanlı ile telefonda görüştü. Soyguncunun 800 bin TL ve bir vasıta istediği bilgisi alındı. Emniyet Müdürü Yarımel’in müzakereleri esnasında 15 kişiden oluşan Özel Harekat Timi de hazırlanarak banka önünde tedbir aldı. Bu sırada zanlının talep etmiş olduğu para ve vasıta bankanın önüne getirildi. Aracın bagajı soyguncunun görebileceği biçimde açılarak zanlının istediği para aracın bagajına yerleştirildi.

ORGAN MAFYASI İDDİASI
Bankanın camından atlayan yaralıların ifadelerinde ise, zanlının çocuklarını organ mafyasının kaçırmış olduğu ve çocuklarını kurtarmak için banka soymayı seçtiğini söylediği iddia edildi.

Zanlının taleplerinin yerine getirilmesinin peşinden elinde üç rehine olan soyguncunun ne yapacağı beklenmeye başlandı. Polis ekipleri çelik yeleklerini giyerken, banka çevresindede uzun namlulu silahlar ile tedbir aldı.

Zanlı organize edilen operasyonla etkisiz hale getirildi. Rehineler ise yara almadan kurtarıldı.
Ortalama 6 saat devam eden ikna çabaları netice vermeyince, özel harekat polisleri operasyona start verdi. Keskin nişancı banka içindeki zanlıya bir el ateş etti. Sonrasında ise polisler bankanın içini adeta ateş yağmuruna tuttu. Zanlının üstünde bomba olma olasılığına karşın polisler çevreye kimseyi yaklaştırmadı. Sadece paketin bomba süsü verilmiş olduğu anlaşıldı. Rehineler ise yara almadan kurtarıldı. Rehineler koşarak dışarıya çıktı.

Ağır yaralanan zanlıya hastanede vatandaşlar hücum etti. Polisler ile vatandaşlar arasında hastane önünde kavga çıktı. Kurtarılan rehinelerin isimlerinin Emine Öztürk, Gülşah Bayram ve Kazım Yasal olduğu bilgisi alındı.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kaynak Holding'e kayyum ataması

Kaynak Holding’e kayyum ataması

Kaynak Holding bünyesindeki 19 şirkete mahkeme kararıyla kayyum atandı. Kayyumlar, sabah polisin güvenlik önlemleri eşliğinde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın