Ana Sayfa / Gündem / Şarm El Şeyh uçuşları THY tarafından iptal edildi
Şarm El Şeyh

Şarm El Şeyh uçuşları THY tarafından iptal edildi

Türk Hava Yolları, Mısır’daki şöhretli tetil şehri Şarm El Şeyh’e bu gece için yapılması gereken seferlerini iptal etti.

Rus Hava Yolu Şirketi Kogalimavia’ya (Metrojet) ait Airbus-A 321 tipi uçak geçtiğimiz cumartesi günü, havalandıktan çok kısa bir zaman sonra 17’si çocuk, 217 yolcu ve 7 mürettebatıyla Mısır’ın Sina Yarımadası civarında düşmüştü. IŞİD terör örgütünün bu uçağa bir bomba yerleştirmiş olabileceği ihtimali üzerine Hollanda ve İngiltere Şarm El Şeyh’e yaptığı seferleri beklemeye aldı.

Gelişmeleri yakından ve hassasiyetle takip eden THY’de Mısır’ın bilindik tatil şehri Şarm El Şeyh’e bu gece yapacağı seferleri karşılıklı olarak iptal etti. THY Basın Temsilciliğinden yapılan açıklamada, “Şarm El-Şeyh uçuşları alınan karar gereği bu geceki TK700 ve TK701 IST/SHH/IST seferlerimiz karşılıklı olarak iptal edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Daha önce farklı havayol şirketleride riskli gördüğü ve önlem alması gerektiği için Sina Yarımadası rotasından geçen uçuşları gerçekleştirmeyeceklerini duyurmuştu.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kaynak Holding'e kayyum ataması

Kaynak Holding’e kayyum ataması

Kaynak Holding bünyesindeki 19 şirkete mahkeme kararıyla kayyum atandı. Kayyumlar, sabah polisin güvenlik önlemleri eşliğinde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın