Ana Sayfa / Gündem / POMEM 6 bin polis alacak
polis

POMEM 6 bin polis alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü’nde (EGM) istihdam edilmek suretiyle Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) eğitim için 4 bin 900’ü erkek, bin 100’ü kadın toplam 6 bin polis memuru adayı alınacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün web sitesinde yer edinen açıklamaya göre, Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde eğitim vermekte olan Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM), lisans mezunu adayların başvurularını gelecek günlerde kabul edecek. 16. Dönem polis meslek eğitimi için POMEM’lere lisans mezunları başvurabilecek. Lisans mezunları ile beraber Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafınca denkliği kabul edilen yurt dışındaki yüksek tahsil kurumlarında eğitim görmüş adaylar da müracaat yapabilecek.

Polis memuru talibi öğrencilerin bin 100’ü kadın, 4 bin 900’ü erkek öğrencilerden seçilecek. Ön başvurular Polis Akademisi Başkanlığı’na ilişkin www.pa.edu.tr adresinden online olarak 10-20 Kasım 2015 tarihleri içinde gerçekleştirilecek.

31 Aralık 2015 tarihi itibariyle 30 yaşından gün almayan adaylar müracaat yapabilecek. Adayların 2014 ve 2015 yılı içinde yapılan KPSS lisans P3 puan türünden minimum 65,000 taban puan alması gerekiyor. Güvenlik Teşkilatı mensubu şehit yada vazife malulü eş yada evlatlarından KPSS lisans P3 puanı minimum 52,000 taban puan şartı aranacak.

Öğrencilerin yiyecek, barınma ve sağlık harcamaları okul süresince Emniyet Genel Müdürlüğü tarafınca karşılanacak. Eğitim sonunda başarıya ulaşmış olanlar polis memuru olarak göreve başlamış olacak. Sınava giriş koşulları, imtihan takvimi ve öteki hususlar Polis Akademisi Başkanlığı’nın www.pa.edu.tr resmi web sitesinden duyurulacak.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kaynak Holding'e kayyum ataması

Kaynak Holding’e kayyum ataması

Kaynak Holding bünyesindeki 19 şirkete mahkeme kararıyla kayyum atandı. Kayyumlar, sabah polisin güvenlik önlemleri eşliğinde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın