Ana Sayfa / Gündem / Meteoroloji’den Doğu bölgelerine kar uyarısı
meteoroloji

Meteoroloji’den Doğu bölgelerine kar uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere bakılırsa, ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Şırnak, Van ve Hakkari çevrelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin azca bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların çoğu zaman yağmur, Hakkari ile bu sabah ilk saatlerde Van çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın güneyi ve doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Hatay çevrelerinde yer yer pus ve sis olacağı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere bakılırsa, hava sıcaklığı kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde mühim bir değişim olmayacak. Rüzgarın, çoğu zaman kuzey ve kuzeybatı, kuzey kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafifçe ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şu şekilde:
Ankara: Parçalı ve azca bulutlu 14
İstanbul: Parçalı ve azca bulutlu 18
İzmir: Azca bulutlu ve açık 19
Adana: Parçalı ve azca bulutlu 23
Antalya: Azca bulutlu ve açık 23
Samsun: Parçalı bulutlu 16
Trabzon: Parçalı yer yer çok bulutlu 14
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 5
Diyarbakır: Parçalı yer yer çok bulutlu 15

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kaynak Holding'e kayyum ataması

Kaynak Holding’e kayyum ataması

Kaynak Holding bünyesindeki 19 şirkete mahkeme kararıyla kayyum atandı. Kayyumlar, sabah polisin güvenlik önlemleri eşliğinde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın