Ana Sayfa / Gündem / Kar kapıya dayandı
hava durumu

Kar kapıya dayandı

Yapılan son değerlendirmelere bakılırsa, öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Bartın, Samsun’un doğu ilçeleri, Ordu ve Kastamonu kıyılarının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Çoğu zaman yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; akşam ve gece saatlerinde Rize ve Artvin çevrelerinde güçlü yağmur ve sağanak, Ardahan çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması umut ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusu, İç Ege, Göller Yöresi, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun kuzeyinde yer yer pus ve sis hadisesi, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda buzlanma ve don vakası görüleceği tahmin ediliyor.
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişim olmayacağı, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, genellikle kuzey ve batı, Doğu Anadolu’nun güneyinde güney ve güneybatı yönlerden hafifçe ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında güçlü olarak (30-50 km/s) esmesi umut ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şu şekilde:
Ankara: Azca bulutlu ve açık, zaman içinde parçalı bulutlu 15
İstanbul: Azca bulutlu ve açık 18
İzmir: Azca bulutlu ve açık 22
Adana: Azca bulutlu ve açık 26
Antalya: Azca bulutlu ve açık 25
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde doğu ilçeleri yerel sağanak yağışlı 19
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonrasında aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 19
Erzurum: Parçalı zamanla oldukça bulutlu, akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 8
Diyarbakır: Azca bulutlu ve açık 19

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kaynak Holding'e kayyum ataması

Kaynak Holding’e kayyum ataması

Kaynak Holding bünyesindeki 19 şirkete mahkeme kararıyla kayyum atandı. Kayyumlar, sabah polisin güvenlik önlemleri eşliğinde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın