Ana Sayfa / Gündem / Cumhurbaşkanlı’nda hareketli dakikalar. Bir kişi vuruldu !
sondadika

Cumhurbaşkanlı’nda hareketli dakikalar. Bir kişi vuruldu !

Tarabya’daki Cumhurbaşkanlığı Huber Köşkü’nde hareketli dakikalar yaşandı.

Ambulans köşkün önünden bir yaralıyı alarak hastaneye götürdü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, İstanbul’da Tarabya Köşkü’nün önünde bir genç, tabanca ile intihar girişiminde bulundu. 20 yaşındaki şahıs Tarabya Köşkü’ne girmek istedi. Bu konuda konuda ısrarcı davranarak, köşkün misafir girişindeki polis memuru ile tartışmaya başladı. Yaşanan arbede esnasında güvenlik görevlisinin tabancasını kapan genç, önce polise ateş etti ve ardından da kendi kafasına ateş ederek intihar girişiminde bulundu.

Polisin yara almadığı ve gencinse olaydan sonra Maslak Acıbadem Hastanesi’ne kaldırıldığı alınan bilgiler arasında. Ağır yaralı olan ve hayati tehlikesi devam eden şahsın, akıl sağlığının yerinde olmama ihtimali de ileri sürülüyor.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Tarabya’daki Cumhurbaşkanlığı Huber Köşkü’ne girmek isterken polisin belinden çektiği silahla intihara kalkışan 20 yaşındaki Fatih Ürker, hayatını kaybetti. Ürker’in ‘cinsel istismar’ ve ‘uyuşturucu’ suçlarından emniyette kaydı bulunduğu öğrenildi.

20 yaşındaki Fatih Ürker, bugün Tarabya Köşkü’ne gelerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek istemiş bu sırada ısrarcı tavırlarının ardından arbede çıkmıştı. Köşkün misafir girişindeki nöbetçi memurun silahını ele geçiren Ürker, önce polise ateş etmiş ardından tabancayı başına dayayarak intihar girişiminde bulunmuştu. Olayda güvenlik memuru yara almadan kurtulurken, ağır yaralanan Fatih Ürker Maslak Acıbadem Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Ancak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Ürker, akşam saatlerinde hayatını kaybetti. Fatih Ürker’in cenazesinin Adli Tıp Kurumu’na kaldırılması bekleniyor.

Öte yandan, olayın ardından başlatılan soruşturma sürüyor. Yapılan ilk incelemelerde Ürker’in çeşitli tarihlerde ‘cinsel istismar’ ve ‘uyuşturucu’ suçlarından emniyette kaydının bulunduğu öğrenildi.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kaynak Holding'e kayyum ataması

Kaynak Holding’e kayyum ataması

Kaynak Holding bünyesindeki 19 şirkete mahkeme kararıyla kayyum atandı. Kayyumlar, sabah polisin güvenlik önlemleri eşliğinde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın