Ana Sayfa / Gündem / Başbakan’dan Barzaniye tebrik telefonu
sondadika

Başbakan’dan Barzaniye tebrik telefonu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, IKBY Başkanı Mesud Barzani ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, gerçekleştirilen telefon görüşmesinde IKBY’e bağlı Peşmerge güçlerinin Sincar Dağı bölgesinde DEAŞ’a karşı yürüttükleri başarı göstermiş askeri harekat sebebiyle IKBY Başkanı Mesut Barzani’yi tebrik etmiş olduğu bilgisi alındı.

Başbakanlıktan yapılan açıklamada, “Davutoğlu, sözkonusu bölgenin DEAŞ’tan temizlenmesinin, örgütle mücadelede elde edilmiş bir mühim başarı olduğunu dile getirmiştir. Başbakan Ahmet Davutoğlu söz konusu operasyondaki başarının münhasıran Peşmerge güçlerine ait olduğunun herkes tarafından bilinmesi icap ettiğini vurgulamış, IKBY’nin terörle mücadelesi çerçevesinde bugüne dek sergilediğimiz dayanışma ve desteğimizi bundan sonrasında da sürdüreceğimizi belirtmiştir. IKBY Başkanı Barzani Peşmerge güçlerinin elde etmiş olduğu bu başarının DEAŞ’la mücadelede mühim bir kazanım teşkil etmiş olduğu, IKBY makamlarının tüm bölge halklarını tehdit eden terörle mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğini ifade etmiş, tebriki ve dayanışma mesajları dolayısıyla Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’na teşekkür etmiştir” denildi.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kaynak Holding'e kayyum ataması

Kaynak Holding’e kayyum ataması

Kaynak Holding bünyesindeki 19 şirkete mahkeme kararıyla kayyum atandı. Kayyumlar, sabah polisin güvenlik önlemleri eşliğinde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın