Ana Sayfa / Gündem / Başbakan, Merkel ile sığınmacılar ve terörizmi konuştu
basbakanmerkel

Başbakan, Merkel ile sığınmacılar ve terörizmi konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun G-20 Liderler Zirvesi’nde Almanya Başbakanı Angela Merkel ile yapmış olduğu görüşmede AB süreci, terörizmle mücadele ve sığınmacılar mevzusu öne çıktı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Antalya Belek’te devam eden G-20 Liderler Zirvesi çerçevesinde Almanya Başbakanı Angela Merkel ile gerçekleştirdiği ikili görüşmede Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerinde önümüzdeki dönemde beklenen gelişmeler, terörizmle mücadele ve sığınmacılar mevzusu öne çıktı. Başbakan Davutoğlu, AB müzakerelerinin canlandırılması beklentisini yineleyerek, yeni hükümetle beraber önümüzdeki dönemde kapsamlı reformların gündeme geleceğini, bu çerçevede Almanya’nın desteğini beklediklerini belirtti.

Merkel ise, Türkiye ile bir tek sığınmacı krizi değil, başta AB mevzuları olmak suretiyle her alanda işbirliğini geliştirme iradesinde olduklarını kaydetti.

Başbakan Davutoğlu, Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdülaziz al Suud ile de görüştü. Kral Salman, Başbakan Davutoğlu’na yeni vazife döneminde başarılar dileyerek, işbirliğinin arttırılmasını talep etti.
Başbakan Davutoğlu, Türkiye ve Suudi Arabistan ilişkilerinin geliştirilmesine değinerek, “Bölgeye yönelik yaklaşımlarımızda Suudi Arabistan’ın mühim bir yeri var. Yakın gelecekte bu mevzuları ele almak suretiyle Suudi Arabistan’a ziyaret gerçekleştireceğim” dedi.

Salman, Davutoğlu’na ziyaretten duyacakları memnuniyeti dile getirdi.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kaynak Holding'e kayyum ataması

Kaynak Holding’e kayyum ataması

Kaynak Holding bünyesindeki 19 şirkete mahkeme kararıyla kayyum atandı. Kayyumlar, sabah polisin güvenlik önlemleri eşliğinde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın