Ana Sayfa / Gündem / Atilla Arcan geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi
Atilla Arcan Vefat etti

Atilla Arcan geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi

Birçok dizi ve filmlerde rol alan Arcan, 90’lı yıllarda yapmış olduğu “Binbir Surat” adlı güldürü programı ile milyonları ekran başına kitlemişti. Gerçek adı Atilla Gürses olan Atilla Arcan, 1945 senesinde İstanbul’da hayata merhaba dedi. Babası Muharrem Gürses gibi Türk sinemasına senelerce hizmet eden Arcan geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. 90’lı yıllarda yapmış olduğu “Süleyman Demirel” taklidi ile hafızalara kazınan Arcan’ın ölüm haberini kendisi benzer biçimde güldürmen olan Cem Yılmaz ve Hakan Yılmaz resmi twitter hesaplarından duyurdu.

Komedyen Cem Yılmaz twitter hesabından Arcan’ın fotoğrafını paylaşarak şu mesajı yayınladı:
“Ah Canım. Atilla Arcan mekanın aden olsun. Yeni duydum, mühim bir ailenin ferdi değişik tatta bir komedyendi.”

Komedyen Hakan Yılmaz ise Arcan’ın ölüm haberi üstüne; “Atilla Arcan, vefat etmiş. Allah rahmet eylesin. Çok güzel adamdı. Yakınlarına sabır diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kalp krizi sebebiyle Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Atilla Arcan burada ameliyata alındı. Ameliyatın arkasından akşam saatlerinde Atilla Arcan ‘ın yaşamını kaybetmiş olduğu açıklandı. Yaşamını kaybeden Arcan’ın 2013 senesinde By Pass operasyonu geçirdiği bilgisi alındı.

Meşhur erkek oyuncu ve komedyenin cenaze törenine ilişkin bilgilerin gün içinde paylaşılacağı ifade edildi.

Atilla Arcan kimdir?
Gerçek adı Atilla Gürses olan Atilla Arcan, 1945 senesinde dünyaya geldi. “Binbir Çehre Atilla Arcan” adlı ünlüleri ve siyasileri taklit etmiş olduğu oyunu ile tanınan Arcan, sahneye çıkmış olduğu 1953 yılından itibaren oldukça sayıda tiyatro oyunu, beyaz perde filmi ve tv dizisinde rol aldı.
İşte Atilla Arcan’ın rol almış olduğu projeler
1994 Binbir Surat Bilinmiyor
2000 Ona Bakma Bana Bak Bilinmiyor
2004 Cennet Mahallesi Bilinmiyor
2006 Ah Polis Olsam Halil İbrahim Bayraktaroğlu
2006 Balıketi Bilinmiyor
2007 Hayal ve Gerçek Zeki
2007 Çok Özel Tim Halil İbrahim Bayraktaroğlu
2007 Şöhret Okulu Bilinmiyor
2018 Dilek Ağacı Şemsi Hoca
2008 Prenses Perfinya Sabri
2010 Sevgi Bağlayınca Bilinmiyor
2011 Sudan Sebepler Mahir
2012 Seksenler Şinasi Selvioğlu
2013 Aşk Emek İster

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kaynak Holding'e kayyum ataması

Kaynak Holding’e kayyum ataması

Kaynak Holding bünyesindeki 19 şirkete mahkeme kararıyla kayyum atandı. Kayyumlar, sabah polisin güvenlik önlemleri eşliğinde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın