Ana Sayfa / Gündem / Ak Parti tek başına iktidar oldu
Ak parti iktidar

Ak Parti tek başına iktidar oldu

26. Dönem Milletvekili seçim sonuçları için sandıkların % 97’si açıldı. AK Parti gayri resmi sonuçlara göre tek başına iktidar oluyor.

1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Seçimleri’nden çıkan gayri resmi sonuçlara göre AKP tek başına hükümeti kurabilecek vekil sayısını aştı.

Gayri resmi sonuçlara göre sandıkların yüzde 97’si açıldı. Şimdiki sonuçlara göre AKP yüzde 49,5 ile 317 milletvekili ile tek başına iktidar oluyor.

CHP yüzde 25,1’lik oy oranıyla 132 vekile sahip olurken, MHP büyük bir düşüş yaşayarak yüzde 11,95 oy oranına sahip oldu ve 42 vekile sahip oldu.

HDP seçim barajını sınırda bir oranla aşıyor ve yüzde 10,3’lük bir pay ile 59 milletvekiliyle Meclis’te oluyor.

HDP’nin baraj altında kalması durumunda ise AK Parti anayasayı değiştirecek çoğunluğu elde etmiş oluyor.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kaynak Holding'e kayyum ataması

Kaynak Holding’e kayyum ataması

Kaynak Holding bünyesindeki 19 şirkete mahkeme kararıyla kayyum atandı. Kayyumlar, sabah polisin güvenlik önlemleri eşliğinde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın