Ana Sayfa / Gündem / 57 şüpheliden 48 kişi gözaltına alındı
fetö

57 şüpheliden 48 kişi gözaltına alındı

18 şehirde düzenlenen operasyonlarla alakalı İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya yaptığı açıklamada “Gözaltına bulunanlar, kamuoyunda “Casusluk davası” diye bilinen dosyayla ilgili öncesi, esnası, süreci içerisinde yönlendirme, olayı manipüle etme, farklılaştırma gibi konuların içerisinde rolü ve dahli olan, ilgisi, etkisi olan kamu görevlisi ve sivil vatandaşlar var” dedi

İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, akşam sularında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ (Fethullahçı Terör Örgütü) soruşturmasında gözaltında bulunan şüphelilerin Yeşilyurt ilçesinde bulunan Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü’ndeki binasına geldi. Celal Uzunkaya Emniyet Müdürlüğü binasından çıkış yaptığı sırada basın mensuplarının sorularına cevap verdi. Soruşturmayla ilintili detaylı bilgiler veremeyeceğini söyleyen Uzunkaya, “57 şüphelisi olan soruşturma kapsamında 48 kişi gözaltına alındı. 12 şüpheli emniyetteki ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. 36 şüphelinin emniyetteki ifade işlemleri sürüyor. Yurt dışında olan örgüt lideri bir kişi ile birlikte 9 zanlının da firari durumda. İfadeler sonrası şüpheliler muhtemelen cuma günü mahkemeye çıkarılacaklar. Gözaltına bulunanlar, kamuoyunda “Casusluk davası” diye bilinen dosyayla ilgili öncesi, esnası, süreci içerisinde yönlendirme, olayı manipüle etme, farklılaştırma gibi konuların içerisinde rolü ve dahli olan, ilgisi, etkisi olan kamu görevlisi ve sivil vatandaşlar var” dedi.

Bir basın mensubunun Emniyet Müdürlüğü binasına gelişinin amacını sorması üzerine Celal Uzunkaya, “Burası benim emniyet müdürlüğümün bir birimi, birimleri sık sık ziyaret ediyorum. Siber suçlarla ilgili bir inşaat çalışması vardı ona baktım. Hem de operasyonla ilgili arkadaşlarımdan son durumun bilgilerini aldım” dedi.

Celal Uzunkaya, İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın “casusluk” bulunmadığının ortaya çıktığının anlaşıldığı ile ilgili sözlerinin hatırlatılması üzerine de Vali Mustafa Toprak’ın nasıl bir açıklama yaptığıyla ilgili bilgisinin olmadığını, bahsi geçen “casusluk” olayının olup olmadığını söyleyebilecek olanın adli merciler olduğunu söyledi.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kaynak Holding'e kayyum ataması

Kaynak Holding’e kayyum ataması

Kaynak Holding bünyesindeki 19 şirkete mahkeme kararıyla kayyum atandı. Kayyumlar, sabah polisin güvenlik önlemleri eşliğinde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın