Ana Sayfa / Gündem / 18 ilde eş zamanlı paralel yapı operasyonu: 36 gözaltı
18-ilde-es-zamanli-paralel-yapi-operasyonu-36-gozalti-563e813f62227

18 ilde eş zamanlı paralel yapı operasyonu: 36 gözaltı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, muvazzaf askerlerin de içinde bulunmuş olduğu tamamı tutuksuz yargılanan 357 şahıs hakkında, 2012 senesinde “Askeri gizli saklı informasyon ve belge bulundurma” suçlamasıyla oluşturulan davada yargılananların şikayeti üstüne soruşturma başlattı.

Harekete geçen polis, geçen salı sabahı İzmir merkezli 18 ilde eş zamanlı operasyon yaparak aralarında vali, vali yardımcısı, güvenlik müdürleri ve mülkiye müfettişlerininde olduğu, gözaltı kararı bulunan 57 kişiden 46 ’sını gözaltına aldı. 3 şahıs ise sonrasında kendileri gelerek polise teslim oldu. Aralarında teşkilat lideri olduğu ileri sürülen Fetullah Hoca ile beraber gözaltına alma kararı bulunan 8 kişinin soruşturma çalışmalarının devam etmiş olduğu bildirildi.

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmasında emniyette ifade veren 13 şüpheli cumhuriyet savcısının talimatı ile özgür bırakıldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 36 şüpheli, ‘terör örgütü oluşturmak’, ‘terör örgütü yönetmek’, ‘düzmece kanıt üretmek’, ‘hususi yaşamın gizliliğini ihlal’, ‘kamu çalışanının evrakta sahteciliği’ suçlamalarıyla adliyeye gönderildi. 36 şüpheliden 17 ’sinin ifadesi alınırken, öteki zanlıların ifade alma işlemlerinin devam ettiği bilgisi alındı.

ABDÜLAZİZ BAYDİLLİ

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kaynak Holding'e kayyum ataması

Kaynak Holding’e kayyum ataması

Kaynak Holding bünyesindeki 19 şirkete mahkeme kararıyla kayyum atandı. Kayyumlar, sabah polisin güvenlik önlemleri eşliğinde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın