Ana Sayfa / Emlak / Yapex yapı fuarı Antalya’da başlıyor

Yapex yapı fuarı Antalya’da başlıyor

Bu sene 18-21 Kasım 2015 tarihlerinde Antalya Expo Center’da 23’ncü kez kapılarını açmaya hazırlanan Yapex Yapı ve Restorasyon Fuarı, hazırlıklarını tamamladı.

Binlerce yeni ürün, araç-gereç ve teknolojik uygulamalarla dolu fuarda ek olarak birbirinden zengin ustalaşmış ticaret etkinlikleri ve mesleki eğitim programları bulunuyor. 300’ün üstünde yerli ve yabancı firmanın yer almış olduğu fuarı bu sene 40 değişik ilden gelecek ziyaretçi guruplarının izlemesi umut ediliyor. Ticaret ve Sanayi Odaları, Mimar ve Mühendis Odaları ve çeşitli mesleki kuruluşlar ile eş güdümlü meydana getirilen çalışmalarla Antalya’ya otobüslerle toplu olarak ulaşacak olan profesyonel ziyaretçiler Antalya’ya büyük bir canlılık ve coşku katıyor.
Antalya merkez olmak suretiyle Alanya’dan İzmir’e kadar uzanan sahil bandındaki turizm tesislerinde her yıl sezon bitiminde yoğun bir yenileme süreci yaşanıyor. Dünya turizminin değişen alışkanlık ve beklentilerine ve değişen standartlara paralel olarak otellerde ekolojik ürün ve araç-gereç kullanımı da ehemmiyet arz ediyor. YAPEX Yapı ve Restorasyon Fuarı’nda bu sene ekolojik ürünler oldukça ön plana çıkıyor. Turizm tesislerinin teknik yönetici ve yatırımcıları oldukça hususi ürün ve malzemelerle YAPEX’de tanışacak.

Güneş enerjisi Antalya’nın yeni serveti
Yenilenebilir enerji dünyada önem kazanıyor. Antalya’da gerçekleştirilen G20 zirvesinin de en mühim konularının başlangıcında çevre kirliliğine ve karbon salınımına karşı alınacak tedbir geliyor. 4 mevsim verimli güneş ışınları alan Antalya, yenilenebilir enerjide oldukça mühim avantajlara haiz bulunuyor. Solar enerji teknolojileri Fuar’da sergileniyor, ek olarak Elektrik Mühendisleri Odası düzenlemiş olduğu etkinlikler ile Güneş Enerjisi Yatırımları konusunu tüm boyutlarıyla ele alıyor. Bilhassa otel ve iş merkezi yatırımcılarını son aşama yakından ilgilendiren bu mevzu YAPEX salonlarında tüm detaylarıyla anlatılıyor.

Antalya Doğalgaza Taşınıyor
Öte taraftan Antalya’nın tüm bölgeleri doğalgaz alt yapısıyla donatılmakta ve kentin neredeyse tamamına yakın kısmının tesisat çalışmaları tamamlanmaktadır. Gelecek günlerde doğalgaz kullanımı tüm konutlar ve iş merkezlerinde hızlıca yaygınlaşmaya başlamış olacak. Makine Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yapex’de Antalya Doğalgazla Tanışıyor başlığı ile düzenleyeceği mesleki bilgilendirme toplantıları ile halkı ve mahalli idarecileri bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

İHA

Editör Hakkında : İrfan Çevik

İrfan Çevik
1973 İstanbul doğumlu olan İrfan ÇEVİK Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezundur. Emlak piyasaları, sağlık, ekonomi ve borsa analiz konularında uzman olan editörümüz İyi derecede arapça bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

3ncukopru

3. Köprü için birleşmeye son 415 metre

3. Boğaz Köprüsünde iki yakanın birleşmesine 415 metre kaldı. Köprünün 923 tonluk en ağır tabliyesi ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın