Ana Sayfa / Emlak / Gökhan Taş’tan yatırımcıya küçük daire tavsiyesi
Gökhan Taş
COLDWELL BANKER TÜRKİYE ÜLKE BAŞKANI GÖKHAN TAŞ, "DOLARIN SON DÖNEMDEKİ HIZLI YÜKSELİŞİ BAZI SEKTÖRLERİ OLUMSUZ ETKİLESE DE GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNE YANSIMASI OLUMLU OLDU" DEDİ. (İHA/İSTANBUL-İHA)

Gökhan Taş’tan yatırımcıya küçük daire tavsiyesi

Gökhan Taş, “Doların son dönemdeki hızlı yükselişi bazı sektörleri olumsuz etkilese de gayrimenkul sektörüne yansıması olumlu oldu” dedi.

Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, döviz kurlarındaki artışların emlak piyasalarına etkilerine dair açıklamalar yaptı. Gökhan Taş, “Döviz borcuyla yatırım yapan özel sektör, dövizle borçlanan vatandaş, ithal hammadde kullanan sanayici, başta otomobil olmak üzere ithal ürün fiyatları her ne kadar dolardaki kur artışından olumsuz etkilense de bu durum bazı sektörlerin ise yüzünü güldürdü. Bunların başında da küçük yatırımcının her zaman gözbebeği olan gayrimenkul sektörü geliyor” dedi.

Emlak sektöründe kurdan dolayı faizlerin yükselmiş olmasına rağmen gayrimenkul satışlarının azalmadığına dikkat çeken Gökhan Taş, birikimlerini dövize bağlayarak değerlendirenlerin mevcut dönemde karlı olduklarını belirterek, “Dolardaki hızlı artıştan sonra, ellerindeki dolar birikimini bozdurup konut alarak değerlendirmek isteyenler var. Doların değerlenmesiyle emlak yatırımı düşünenler, 1 yerine 2 tane birden gayrimenkul alıyor’’ ifadelerini kullandı.

Gökhan Taş, 2014 senesinin tapulu satış adetlerinde rekor kırılan bir sene olduğunu, 2015 Nisan ayı sonuna kadar da böyle devam ettiğini, Haziran seçimleri öncesinde Mayıs ayında ise bir miktar durağanlık yaşandığını söyledi. Taş, 1 Kasımda yapılacak olan seçimlerin ertesinde piyasaların tekrar hareketleneceğini ve gayrimenkul sektörünün yükselen bir grafik ile seyredeceğini vurguladı.

“KÜÇÜK DAİRE ALIN, KOLAY SATIN”
Emlak alarak yatırım yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken hususlar olduğunu belirten Gökhan Taş, İstanbul’un gayrimenkulün her zaman kalbi olduğunu, ancak gelecekte Balıkesir ve Bursa’nın da çok fazla değer kazanacağına inandığını belirtti. Yatırım amaçlı gayrimenkul almak isteyenlerin, metrekaresi düşük, herkes tarafından ulaşılabilecek konutları tercih etmesi gerektiğine, bu özellikteki konutların çok daha kolay el satılabileceğine dikkat çekti. Taş “1 milyon TL’lik daire almak yerine, bu parayla 4 adet küçük daire almak daha avantajlı olacaktır. Ara kat tercih etmeliler. Site içinde, sosyal yaşamın olduğu yerlerde satış daha kolay olur. Dükkan, ofis gibi ticari gayrimenkul yatırımlarının daha fazla kira getirisi olur” dedi.

İHA

Editör Hakkında : İrfan Çevik

İrfan Çevik
1973 İstanbul doğumlu olan İrfan ÇEVİK Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezundur. Emlak piyasaları, sağlık, ekonomi ve borsa analiz konularında uzman olan editörümüz İyi derecede arapça bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Yapex yapı fuarı Antalya’da başlıyor

Bu sene 18-21 Kasım 2015 tarihlerinde Antalya Expo Center’da 23’ncü kez kapılarını açmaya hazırlanan Yapex ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın