Ana Sayfa / Ekonomi / Kilosu 180 lirayı buldu
Ihlamur

Kilosu 180 lirayı buldu

Kış aylarının olmazsa olmaz içeceği olan ıhlamurun kilosu 180 lirayı buldu.

Vatandaşların gribe karşı en fazla tercih etmiş olduğu ıhlamur el yakıyor. Ihlamur tutarları altın fiyatlarını geride bıraktı. Ihlamurun kilosu 180 lirayı bulurken, birçok baharat ve bitki de 100 liranın üstünde fiyata satılıyor. Aktara gelen vatandaşlar, tutarları görünce kuyumcu dükkanı ile karıştırdığını sanarak tedirgin oluyor. Çiçek ıhlamurun kilosu 180 liradan, yapraklı ıhlamur 100 liradan, aynısefa 100 liradan, gojiberry 100 liradan ve kakule 100 liradan satışa sunuluyor. Altın fiyatlarını geride bırakan ıhlamur, buna karşın halen rağbet görüyor.

Yağmur sebebiyle köylülerin dağdaki ağaçlara çıkarak ıhlamur toplayamadığı ve toplanan ıhlamurların da tam olarak kurutulamadığını belirtilen Bursalı aktar Ali Özdemir, “Bu yıl ıhlamurun toplanamaması ve kurutulamaması sebebiyle fiyatlar arttı. Vatandaş ıhlamurun azca bulunduğunun bilincinde. Almak isteyenler gramla ihtiyacı kadar alıyor.Bir kilo ıhlamur çeyrek altını geçmiş durumda” diye konuştu.

İHA

Editör Hakkında : İrfan Çevik

İrfan Çevik
1973 İstanbul doğumlu olan İrfan ÇEVİK Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezundur. Emlak piyasaları, sağlık, ekonomi ve borsa analiz konularında uzman olan editörümüz İyi derecede arapça bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Vw

80 senedir böylesini yaşamamıştı

Dünya’nın en büyük araba markalarından Volkswagen’de yaşanılan emisyon skandalı satışların düşmesine neden oldu. ABD Çevre Koruma ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın