Ana Sayfa / Ekonomi / İnegöl mobilyacıları dünyaya açılıyor
İNEGÖL DÜNYA İLE BULUŞUYOR

İnegöl mobilyacıları dünyaya açılıyor

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) tarafından 6-7 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan “İnegöl Dünya ile Buluşuyor” projesinin tanıtımı gerçekleştirildi.

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı Yavuz Uğurdağ, 150 ülkeye ihraç edilmekte olan İnegöl mobilyalarının çok daha fazla reklamı ve yeni pazarlara ulaştırılması amacıyla düzenledikleri “İnegöl Dünya ile Buluşuyor” faaliyetlerinin ilkini 6-7 Kasım 2015 tarihinde yapacaklarını bildirdi. İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği merkezinde yönetim kurulu ve dernek üyeleriyle beraber basın için bir toplantı düzenleyen Yavuz Uğurdağ şunları söyledi;

“İnegöl, 2 milyon metrekare üretim alanı, en yüksek üretim teknolojisi, 30 bin kişilik sahasında uzmanlaşmış çalışanı, 2 binin üzerinde üretici firmasıyla Türkiye’nin mobilya ihracatının yüzde 40’ına yakınını karşılama kapasitesine sahip. 150 ülkeye ihraç edilen İnegöl mobilyasının daha fazla tanıtımı ve yeni pazarlara ulaşması maksadıyla tertiplediğimiz İnegöl Dünya ile Buluşuyor faaliyetlerinin ilkini 6-7 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştireceğiz”

Bu faaliyetler dizisinin Türkiye’nin en önemli mobilya imalatı merkezi olan İnegöl’ün tanıtımına çok büyük katkılar sağlayacağına inandıklarını söyleyen Uğurdağ, “Bugüne kadar yaptığımız bütün faaliyetlerde olduğu gibi hedefimiz kentimizin tüm değerleri ile birlikte tanıtılmasıdır. Bu projemiz 5 kıta 5 toplantı olarak kurgulanmaktadır. İlkinin Afrika olmasının sebebi ise, İnegöl mobilyasının pazar çeşitliliğini arttırmak için hedef aldığımız Afrika ülkeleri ile daha yakın ilişki kurabilmektir” diye konuştu.

AFRİKA KITASINDAN 29 ÜLKE KATILACAK
Bu faaliyetlere desteklerini sunan İnegöl Kaymakamı Ali Akça ve İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a da teşekkürlerini sunan Yavuz Uğurdağ, 6-7 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek buluşmaya Burundi Cumhuriyeti’nden Angola Cumhuriyeti’ne kadar 20 ülke temsilcisinin katılımda bulunacağını dile getirdi. Yavuz Uğurdağ, ziyaretçilerin ayrıca bu sene 34’ncüsü düzenlenen MODEF Fuarını ve İnegöl Belediyesi tarafından hayata geçirilen Türkiye’nin ilk Mobilya ve Ağaç Sanayi Müzesi’ni de ziyaret edeceğini beyan etti.

İHA

Editör Hakkında : İrfan Çevik

İrfan Çevik
1973 İstanbul doğumlu olan İrfan ÇEVİK Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezundur. Emlak piyasaları, sağlık, ekonomi ve borsa analiz konularında uzman olan editörümüz İyi derecede arapça bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Ihlamur

Kilosu 180 lirayı buldu

Kış aylarının olmazsa olmaz içeceği olan ıhlamurun kilosu 180 lirayı buldu. Vatandaşların gribe karşı en ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın