Ana Sayfa / Dünya / Uçaklar IŞİD mevzilerini vurdu
sondadika

Uçaklar IŞİD mevzilerini vurdu

Koalisyon güçlerine ilişkin uçaklar Suriye’nin Halep kentine bağlı Azez ilçesi kırsalındaki terör örgütü IŞİD mevzilerini bombaladı.

Suriye-Türkiye sınırının iç bölgelerinde ÖSO ile IŞİD militanları arasında çatışmalar sürerken, koalisyon güçlerine bağlı savaş uçakları Ray bölgesi, Delha, Havar Kilis, Soran’da bulunan IŞİD mevzilerine akşam sularında hava operasyonu düzenledi. IŞİD mevzileri yerle bir olurken, yükselen dumanlar Kilis’in sınır köylerinden de gözüktü.

Türkiye-Suriye sınırından geçen koalisyon uçaklarının Halep ve çevresinde vurmuş olduğu IŞİD mevzilerinin Türkiye sınırına ortalama 10 kilometre uzaklıkta olduğu bilgisi alındı.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

paris terör saldırısı

Paris saldırganının üstünden Suriye pasaportu çıktı

Fransa’nın başkenti Paris’te dün akşam saatlerinde 6 değişik noktada terör saldırısı gerçekleştirilmişti. Terör örgütü IŞİD’in ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın