Ana Sayfa / Dünya / Lufthansa bir daha grev yapacak
Lufthansa

Lufthansa bir daha grev yapacak

Sene boyunca Alman Pilot Sendikası Cockpit’in grev olayları ile sıkıntı yaşayan Lufthansa, bu seferde Bağımsız Kabin Personeli Organizasyonu Sendikası (UFO)’nın “Cuma günü greve gidiyoruz” kararını almasıyla tekrar grev ile karşı karşıya geldi.

Alman Havayolu Şirketi Lufthansa’da Alman Pilot Sendikası Cockpit’in sık aralıklarla grev yapmasının arkasından bu seferde Bağımsız Kabin Personeli Organizasyonu Sendikası greve gideceğini bildirdi. UFO Başkanı Nicoley Baublies, “Lufthansa şirketi üst düzey yetkilileriyle yaptığımız görüşmelerde netice alamadık. Grevden başka seçeneğimiz kalmadı” açıklamasında bulundu. Baublies, 06 Kasım 2015 bugün saat 12.00 itibariyle 19 bin Lufthansa kabin çalışanının greve gideceğini söyledi.

UFO, 19 bin personele ek sigorta, emeklilik, çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve emeklilik hakları gibi beklentilerde bulunuyor. Lufthansa ile uçuş yapacak yolcuların grevlerle ilgili şimdiden hazırlıklı olmaları hususunda ikaz edildi. UFO, Lufthansa ile devam ettirdikleri görüşmelerin olumsuz sonuçlanması halide, bugünden itibaren bir hafta boyunca iş bırakma eylemi yapacaklarını bildirdi.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

sondadika

Uçaklar IŞİD mevzilerini vurdu

Koalisyon güçlerine ilişkin uçaklar Suriye’nin Halep kentine bağlı Azez ilçesi kırsalındaki terör örgütü IŞİD mevzilerini ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın