Ana Sayfa / Dünya / Gece kulübünde patlama oldu : 27 ölü ve 155 yaralı
27 ölü

Gece kulübünde patlama oldu : 27 ölü ve 155 yaralı

Romanya’nın başkenti Bükreş’te bulunan gece kulübünde verilen bir rock konseri sırasında meydana gelen patlamada 27 kişi hayatını kaybetti. Yetkililer en az 155 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Romanya – Bükreş’te bulunan bir gece kulübünde patlama meydana geldi. Patlamanın hemen arkasından klüpten kaçmaya çalışanlar izdihama sebebiyet verdi. Üzücü olayda 27 kişinin hayatını kaybettiği ifade dildi.

Patlama meydana geldiği esnada içeride nerede ise 400 kişi mevcuttu. Patlamada 25 kişi ağır yaralandı. Yaralanan toplam 155 kişi çevre hastanelere sevk edildi. 27 kişinin öldüğü üzücü olaya konser esnasında kullanılan havai fişeklerin neden olduğu ile ilgili bilgi aldıklarını beyan eden Romanya Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Raed Arafat, geniş çaplı bir soruşturma açıldığını da bildirdi.

Hastane yetkililerinden alınan bilgiye göre tedavi altına alınan yaralıların çoğunluğunun 14 ila 16 yaşlarında olduklarını ifade etti.

Görgü sahnede meydana gelen kıvılcımların polistirenden yapılan dekora malzemesine, sonra sütun ve tavana sıçradığını açıkladı. Victor Ionescu adlı bir görgü tanığı ise, “Kaos yaşandı, herkes birbirini ezdi. İnsanlar dumandan dolayı baygınlık geçirdi. ” dedi.

Romanya Başbakanı Victor Ponta, Meksika seyahatini yarıda keserek Bükreş’e döndü.

Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Ianhannis sosyal medya hesabında “Hepimiz için, ulusumuz için ve benim için oldukça üzücü bir gün” ifadelerini kullandı.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

sondadika

Uçaklar IŞİD mevzilerini vurdu

Koalisyon güçlerine ilişkin uçaklar Suriye’nin Halep kentine bağlı Azez ilçesi kırsalındaki terör örgütü IŞİD mevzilerini ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın