Ana Sayfa / Dünya / Fransa Başbakanı’ndan kimyasal ve biyolojik saldırı uyarısı
Kimyasal saldırı

Fransa Başbakanı’ndan kimyasal ve biyolojik saldırı uyarısı

Fransa Başbakanı Manuel Valls Paris’te 129 kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu IŞİD’in kanlı saldırıları sonrasında ülkesinin IŞİD’le yürüttüğü mücadelede kimyasal yada biyolojik saldırılara maruz kalabilecekleri uyarısında bulundu.

Ülke genelindeki olağanüstü halin 3 ay daha uzatılmasına ilişkin tasarının görüşüldüğü Fransa Ulusal Meclisi’nde konuşma icra eden Fransa Başbakanı Manuel Valls, IŞİD’in kimyasal yada biyolojik saldırıda bulunabileceği uyarısında bulundu. Valls, “Hiçbir şeyi göz ardı etmememiz gerekiyor. Tüm tedbirleri almamız gerekiyor. Bununla birlikte kimyasal yada biyolojik saldırı riski olabileceğini biliyoruz ve bunu göz önünde bulunduruyoruz” dedi.

Fransa yasaları gereği ilk etapta olağanüstü hal ilan edilmesini 12 günle sınırlıyor. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın teklifinin peşinden mevzu meclis gündemine taşınmıştı ve bugünkü oylamanın arkasından olağanüstü halin 3 ay daha uzatılması umut ediliyor.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

paris terör saldırısı

Paris saldırganının üstünden Suriye pasaportu çıktı

Fransa’nın başkenti Paris’te dün akşam saatlerinde 6 değişik noktada terör saldırısı gerçekleştirilmişti. Terör örgütü IŞİD’in ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın