Ana Sayfa / Dünya / Ege’de 21 sığınmacı feci şekilde can verdi
Ege'de facia

Ege’de 21 sığınmacı feci şekilde can verdi

Yunanistan, Türkiye’den Yunanistan’a gitmek isteyen sığınmacıları kaçak yollarla taşıyan 2 botun alabora olması sonucu 21 kişinin feci şekilde hayatını kaybettiğini duyurdu.

Türkiye’den Yunanistan’a giden ve kaçak şekilde sığınmacı transferi yapan 2 adet bot Ege Denizi’nin açıklarında alabora olarak battı. Yunan Deniz Ticareti Bakanlığı yetkilileri tarafından gerçekleştirilen açıklamada, Kalimnos Adası mevkisinde gerçekleşen olayda 18 kişinin hayatını kaybettiği olayda 138 kişinin ise kurtarıldığını bildirdi. Yapılan açıklamada, sabahın erken saatlerinde de Rodos Adası mevkisi açıklarında bir botun alabora olması sonucu 3 kişinin daha öldüğü ve 6 kişinin ise kurtarıldığı ifade edildi.

Yine dün de Midilli Adası mevkisi açıklarında bir botun batması ile beraber 8 sığınmacı hayatını kaybetmişti.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu verilen cezaların hiçbirini adil bulmuyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Yunanistan dostluk maçı öncesi yaşananlarla ilgili, “Biz bir ülkenin İstiklal Marşına ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın