Ana Sayfa / Dünya / Dağ yolunda katliam gibi kaza
30 OLU 35 YARALİ

Dağ yolunda katliam gibi kaza

Nepal’de, çok sayıda yolcu taşıyan bir otobüs, dağ yolunda yaptığı manevra esnasında uçuruma düştü. Başkent Katmandu’nun kuzeybatısında cereyan eden kazada, otuz kişi hayatını kaybetti, otuzbeş kişide yaralandı.

Nepal’in başkenti Katmandu’nun kuzeybatısında bir yolcu otobüsü, dağ yolunda gittiği sırada manevra yaparken uçurumdan aşağıya yuvarlandı. Nepal Hükümeti yetkililerinden Shiv Ram Gelal, otobüsün Katmandu’nun kuzeybatısındaki Ramche kasabasının yakınlarında yoldan çıkarak 150 metrelik bir eğimden uçuruma yuvarlandığını kaydetti. Gelal, ülkede petrol nakliyesi kısıtlandığı için akaryakıt kıtlığı yaşandığını ve bu sebeple otobüsün üzerinde de yolcuların taşındığını bildirdi. KAtliam gibi kazada 30 kişinin öldüğünü ve 35 kişinin ise yaralandığını bildiren Gelal, polis, asker ve köylülerin yardım amacıyla olay mahalline geldiğini söyledi.

Nepal’de bu ve buna benzer kazalar genelde kötü yol koşullarından kaynaklanıyor. Ülkedeki yakıt sıkıntısı sebebiyle ise güvenlik açısından çok tehlikeli ve yasak olmasına rağmen insanların otobüslerin üzerinde yolculuk yapmalarına neden oluyor.

Nepal’in akaryakıt ihtiyacı şimdiye kadar sınır komşusu Hindistan’dan sağlanırken, yerel protestocuların Nepal’in Hindistan ana sınır kapılarını kapatması nedeni ile Eylül ayından beri ülkeye akaryakıt veya diğer bir çok ihtiyaç ithal edilemiyor.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

sondadika

Uçaklar IŞİD mevzilerini vurdu

Koalisyon güçlerine ilişkin uçaklar Suriye’nin Halep kentine bağlı Azez ilçesi kırsalındaki terör örgütü IŞİD mevzilerini ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın