Ana Sayfa / Dünya / 3 terörist öldürüldü, 3’ü yakalandı. Paris’te operasyon.
3 terorist

3 terörist öldürüldü, 3’ü yakalandı. Paris’te operasyon.

Fransız polisi, Cuma akşamı meydana gelen kanlı saldırının planlayıcısı olduğu belirlenen teröristi yakalamak için başkent Paris’in Saint Denis bölgesinde operasyon başlattı. Baskın esnasında 3 teröristin öldürülmüş olduğu bildirildi.

Fransa’nın başkenti Paris’in Cuma akşamı meydana gelen kanlı saldırının arkasından sabahın erken saatlerinde operasyon başlattı. Özel harekat polislerinin Paris’in Saint Denis bölgesini kuşattığını aktarılırken, bölgede bulunan bir eve baskın yaptı. Geniş çaplı operasyonlarda Paris saldırılarının planlayıcı oldu belirlenen Abdelhamid Abaaoud’un hedef alındığını aktarıldı. TSİ 05.30 civarında süregelen operasyonda teröristlerin polise karşılık verdiği kaydedildi. Tabanca seslerin duyulduğu bölgede 1’i kadın 3 teröristin öldürülmüş olduğu kaydedilirken, 3 kişinin de yakalandığını ifade edildi.

Fransız medyasında yer edinen haberlerde, kadın teröristin üstünde bulunan patlayıcıyı patlattığı aktarıldı. Operasyon esnasında polislerin de yaralandığı belirtilirken, bölgede yaşayan vatandaşlara ‘evden çıkmamaları’ uyarısında bulunduğu kaydedildi.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

paris terör saldırısı

Paris saldırganının üstünden Suriye pasaportu çıktı

Fransa’nın başkenti Paris’te dün akşam saatlerinde 6 değişik noktada terör saldırısı gerçekleştirilmişti. Terör örgütü IŞİD’in ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın