Ana Sayfa / 3. Sayfa / Zehir tacirlerine 450 polis ile şafak baskını
safakoperasyonu

Zehir tacirlerine 450 polis ile şafak baskını

Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü “torbacı” diye bilinen sokak uyuşturucu satıcılarının Adana merkezli İzmir ve Diyarbakır’da uyuşturucu satışı yaptığını belirledi.

Zehir tacirlerine 450 polis ile şafak baskını. Yapılan 3 aylık bir çalışmanın arkasından torbacıları yakalamak için şafak vakti operasyon için düğmeye bastı. Narkotik polisleri Adana, İzmir ve Diyarbakır’da eş zamanlı olarak aralarında özel harekat polisinin de olduğu 450 polisle havadan helikopter desteğiyle eş zamanlı 20 adrese operasyon yapmış oldu.

Özel harekat polisi, operasyonda kritik noktalarda kapıları koç boynuzu ile kırarak açıp uzun namlulu silahlarla içeri girdi. Özel harekat polisi bölücü terör örgütü PKK yandaşlarının oturduğu Dağlıoğlu Mahallesi’ndeki adrese girdikten sonrasında saldırı ihtimaline karşılık evlerin çevresinde ve pencere önlerinde de uzun namlulu silahlarla tedbir aldı. Meydana getirilen operasyonlarda 20 ayrı adresten 18 şahıs gözaltına alındı. Evlerde yapılan aramalarda ortalama 90 kilo esrar, az oranda eroin ve kokain ele geçirildi. Ek olarak operasyonda Diyarbakır’da girilen evde kaleşnikof marka uzun namlulu tabanca ele geçirildi. Adana’da ise bir evden tabanca alındı. Evlerdeki uyuşturucu aramasına narkotik polisleri de katıldı.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

esrar

İzmir’de 15 kilo esrar yakalandı

İzmir’in Konak ilçesinde, Türkiye’nin doğu şehirlerinden kente getirilip piyasaya sürülmek istenen 15 kilo esrar bir evde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın