Ana Sayfa / 3. Sayfa / Teröristlerin attığı roket hastaneye isabet etti
teroristlerin-roketi-hastaneye-isabet-etti-564067ed26477

Teröristlerin attığı roket hastaneye isabet etti

Edinilen bilgilere göre, Cizre ilçesi Yafes Mahallesi ’nde sabah saat 05.00 sıralarında teröristler ile güvenlik güçleri içinde çatışma çıktı.

Yer yer patlama seslerinin de yükseldiği semtte, teröristler tarafınca mahalle çevresinde devriye gezen zırhlı polis aracına roket atıldı. Fakat aracı es geçen roket, İlçe Devlet Hastanesi Diyaliz Servisi ’ne isabet etti. Saldırının sabah saatlerinde gerçekleşmesi ihtimaller içinde bir faciayı önlerken, 13 diyaliz hastası ve hastane morgu önünde cenazelerini almak isteyen onlarca yurttaş talih eseri yara almadan kurtuldu.

Çevrede bulunan vatandaşların büyük bir korku ve panik yaşamış olduğu saldırı yüzünden hastanenin Acil Servis Polikliniği güvenlik sebebi ile geçici bir süre hizmete kapatıldı.

Vakada, hastanede hasar da oluşurken, teröristlerin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldı. İlçede, çatışmalar yer yer devam ediyor.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

esrar

İzmir’de 15 kilo esrar yakalandı

İzmir’in Konak ilçesinde, Türkiye’nin doğu şehirlerinden kente getirilip piyasaya sürülmek istenen 15 kilo esrar bir evde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın