Ana Sayfa / 3. Sayfa / Şırnak’ta hain saldırı: 3 polis şehit
Polis

Şırnak’ta hain saldırı: 3 polis şehit

Şırnak’ın Silopi ilçesinde teröristler tarafından yola döşenen el yapımı bombanın zırhlı polis aracının geçişi esnasında patlatılması sonucu 3 polis şehit oldu, 1 polis yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, merkez Şehit Harun Boy Mahallesi’nde teröristler tarafınca yola tuzaklanan el yapımı bomba, zırhlı polis aracının geçişi esnasında uzaktan kumandayla patlatıldı. Patlamada, aracın içinde bulunan 3 özel harekat polisi şehit oldu, 1 polis ise yaralandı. Şehit ve yaralı polisler olay mahalline çağrılan ambulanslarla İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Olayın peşinden bölgeye zırhlı araçlarla çok sayıda polis sevk edilirken, kaçan teröristlerin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldı.
Öte taraftan, patlamada şehit olan polislerden Osmaniye nüfusuna kayıtlı Hilmi Bardakçı’nın (41) 15 senelik polis olup, evli ve iki çocuk babası, Gaziantep nüfusuna kayıtlı Hasan Aslan’ın (34) evli ve 2 çocuk babası, Düzce Kaynaşlı nüfusuna kayıtlı Sabri Altınbaş’ın (33) evli olduğu bilgisi alındı.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

esrar

İzmir’de 15 kilo esrar yakalandı

İzmir’in Konak ilçesinde, Türkiye’nin doğu şehirlerinden kente getirilip piyasaya sürülmek istenen 15 kilo esrar bir evde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın