Ana Sayfa / 3. Sayfa / İstanbul’da Deprem oldu !
deprem

İstanbul’da Deprem oldu !

İstanbul’da az önce deprem meydana geldi. Hemen hemen merkez üssü ve şiddetiyle ilgili açıklama yapılmayan deprem İstanbul’da hissedildi.

İstanbul’da Deprem oldu ! İstanbul’da hissedilen bir deprem meydana geldi. Deprem’in merkez üssü ve şiddeti mevzusunda Boğaziçi Kandilli Rasathanesi’nden herhangi bir izahat gelmedi. Deprem’in şiddetinin 4.0 olduğu ve merkez üssünün Marmara denizi olduğu bilgisi alındı.

Türkiye’de yaşanmış olan son depremler
Türkiye’de ve dünyada her gün oldukça sayıda deprem meydana geliyor. Sadece yaşanmış olan son depremlerin pek çoğu 3 ve altı şiddette olduğundan bizler tarafından hissedilmiyor. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) ise son depremlerin tamamını takip ediyor ve verilerini tutuyor. Bu verilere bakılırsa ihtimaller içinde deprem durumlarına yönelik önlemler alınıyor.

Türkiye’de yaşanmış olan depremleri aşağıda yer edinen bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

http://www.koeri.boun.edu.tr/scripts/sondepremler.asp

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezinden alınan bilgiye bakılırsa, saat 17.45’te, merkez üssü Marmara Denizi olan 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 7.7 kilometre derinlikte meydana gelen sarsıntı, İstanbul ve çevresinde hissedildi.

İSTANBUL SALLANMAYA DEVAM EDİYOR
Marmara Denizinde 4.2 büyüklüğündeki depremin arkasından 3.1 ve 3.4 büyüklüklerinde iki sarsıntı daha yaşandı.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezinden alınan bilgiye bakılırsa, saat 17.45’te, merkez üssü Marmara Denizi olan 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 7.7 kilometre derinlikte oluşan sarsıntı, İstanbul ve çevresindeki bölgelerde hissedildi. Marmara Denizi merkezli saat 18.36’da 3.1, saat 19.04’te de 3.4 büyüklüklerinde iki sarsıntı daha yaşandı.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

esrar

İzmir’de 15 kilo esrar yakalandı

İzmir’in Konak ilçesinde, Türkiye’nin doğu şehirlerinden kente getirilip piyasaya sürülmek istenen 15 kilo esrar bir evde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın