Ana Sayfa / 3. Sayfa / Hem işyerlerini, hemde kendini yaktı
işyerlerini yaktı

Hem işyerlerini, hemde kendini yaktı

Malatya’da gece saatlerinde bir okulun kantininin yakılmasından sonra sabaha karşı ayakkabıcılar çarşısı alevler içinde kaldı. Son yangında kendisi de yanan 19 yaşındaki genç ise şüpheli olarak gözaltına alındı.

Malatya’da gece yarısı Fuzuli Caddesi üstünde bulunan Fırat İlkokulu’ndan dumanların yükseldiğini gören çevre sakinleri durumu derhal itfaiye ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay mahalline gelen itfaiye ekipleri, okulun kapısının kapalı olması sebebiyle içeri girmekte zorlandı. Bahçe kapısının kilidinin kırılması ile içeri girebilen itfaiye arka bölümde okul kantininden yükselen alevlere müdahale etti.

Kantinin kilitli kapılarını kırarak yangına müdahale eden itfaiye ekipleri kısa sürede alevleri denetim altına aldı. Çıkan yangında kantin içinde bulunan ürünler küle dönerken, polis yangının çıkış sebebini öğrenmek için soruşturma başlattı. Yangının çıkış noktasında herhangi bir elektrik kontağının olmaması kundaklama şüphesini artırırken bu kez sabaha yakın saatlerde şehir merkezindeki ayakkabıcılar çarşısında alevler yükselmeye başladı.
Fazlaca sayıda itfaiyenin bölgeye sevk edilmiş olduğu yangında, ekipler güçlükle yayılan yangını denetim altına almaya çalıştı. Çok sayıda ayakkabıcı dükkanının bulunduğu çarşıda çıkan yangında büyük çapta maddi hasar oluşurken, bir görgü tanığının kaçan bir genci gördüğünü söylemesi üstüne polis ekipleri olayın kundaklama olabileceği şüphesi ile çevrede araştırma başlattı. Kısa süre sonrasında yangın yerine yakın bir hususi hastanede yakalanan 19 yaşındaki D.G.’nin yangınları çıkarttığı anlaşıldı. Çıkarttığı yangında yanarak yaralandığı öğrenilen D.G.’nin akli dengesinin yerinde olup olmadığı araştırılırken, gözlem altında tutulan şüphelinin tedavisinin sürmesi sebebiyle henüz ifadesine başvurulmadığı bilgisi alındı.

Şüphelinin gece yaşanmış olan kantin ve ayakkabıcılar çarşısı yangınlarını çıkarttığı belirlenirken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

esrar

İzmir’de 15 kilo esrar yakalandı

İzmir’in Konak ilçesinde, Türkiye’nin doğu şehirlerinden kente getirilip piyasaya sürülmek istenen 15 kilo esrar bir evde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın