Ana Sayfa / 3. Sayfa / Diyarbakır Silvan’da 5 terörist öldürüldü
Silvan son dakika

Diyarbakır Silvan’da 5 terörist öldürüldü

Diyarbakır Valiliği, Silvan’daki operasyonlarda 5 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Valilik, ek olarak bazı basın gösterim organlarında yer edinen haberlerin yalan olduğunu beyan etti.Diyarbakırda 5 terörist öldürüldü.

Diyarbakır Valiliği’nce, Tekel, Konak ve Mescit Mahallelerinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının 9’uncu gününde devam ettiği Silvan ilçesindeki operasyonlara ilişkin yazılı izahat yapıldı. Operasyonların ilçe merkezinde mevcut olan 12 mahalleden 3’ünde yapıldığına dikkat çekilen açıklamada, vatandaşların zarar görmemesi için tüm tedbirlerin titizlikle yerine getirilmiş olduğu kaydedildi. Operasyon esnasında bölücü terör örgütü mensuplarınca güvenlik güçlerine atılan el yapımı patlayıcılara ilişkin şarapnel parçalarının bölgedeki vatandaşlara isabet ettiğinin anımsatıldığı açıklamada, “Neticesinde, ikisi yaşı ufak olmak suretiyle üç vatandaşımız hafif şekilde yaralanmış ve kaldırıldıkları Silvan Devlet Hastanesi’nde tedavilerine devam edilmektedir. 11 Kasım 2015 tarihinde icra edilen faaliyette, bölücü terör örgütü mensupları tarafınca açılan ateş sonucu iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, bir kahraman silah arkadaşımız ise yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak, şehit olmuş, aynı operasyonda 5 terörist etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir” denildi.

ASILSIZ HABERLERE TEPKİ
Operasyon esnasında, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut refah ve itimat ortamının devam ettirilmesine yönelik güvenlik güçlerince yoğun bir çaba gösterilmesine karşın, aslı astarı olmayan haberlerle halkın değişik şekilde yönlendirildiğine dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bazı basın yayın organlarında, ‘Operasyon esnasında sivillerinde hedef alındığı ve 5 yaşındaki bir çocuğun bomba atarla vurulduğu’, ‘Moğol mantığıyla saldırılarak sivillerin katledildiği’, ‘Sivillerin olduğu alanın bombalandığı’, ‘Havadan helikopter ile bombalar atıldığı ve bu suretle halkın diz çöktürülmeye çalışmış olduğu’, ‘Silvan’da imha konsepti uygulanmış olduğu’, şeklinde mesnetsiz haberler çıkmakta olup, yurttaşlarımızın bu konudaki mesnetsiz, yanlış ve maksatlı haberlere itibar etmemesi, basın ve yayın organlarının ise, bu tür haberlerin kaynak ve doğruluğunu araştırmadan kamuoyu ile paylaşmaması hususi ehemmiyet arz etmektedir. İcra edilen operasyonda bulgu ve gözetleme faaliyetleri haricinde kesinlikle havadan bir müdahale yapılmadığı, ateş edilmediği, bombalama yapılmadığı, yurttaşlarımızın zarar görmemesi maksadıyla azami itina gösterildiği, bu tür yalan haberlerin vatandaşı yanıltmak ve istismar etmek hedefiyle yayınlandığı değerlendirilmektedir. Mağdur olmamaları maksadıyla, sokağa çıkma yasağı bulunan mahallelerdeki yurttaşlarımıza Silvan Kaymakamlığınca ekmek dağıtılmakta ve besin yardımında bulunularak temel gereksinimleri karşılanmaktadır. Ek olarak, barınma ihtiyacı olan yurttaşlarımıza destek verilmektedir. Halkımızın rahatlık ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir.”

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

esrar

İzmir’de 15 kilo esrar yakalandı

İzmir’in Konak ilçesinde, Türkiye’nin doğu şehirlerinden kente getirilip piyasaya sürülmek istenen 15 kilo esrar bir evde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın