Ana Sayfa / 3. Sayfa / Devlete 7 milyar TL zarar veren şebeke çökertildi
hemofili şebekesi

Devlete 7 milyar TL zarar veren şebeke çökertildi

Hemofili hastalarına ihtiyaçlarından daha fazla ilaç reçetesi düzenlemek yolu ile Sosyal Güvenlik Kurumu’nu (SGK) 7 milyon Türk Lirası zarara uğrattığı iddia edilen 13 şahıs adliyeye sevk edildi.

Bursa Kaçakçılık ve Organize Suçlar Müdürlüğü Mali Büro polislerinin dün sabah erken saatlerde gerçekleştirdiği operasyon ile hemofili hastalarına ihtiyaçlarından daha fazla ilaç reçetesi düzenlemek yoluyla SGK’yı 7 milyon lira zarara uğratan suç şebekesi çökertildi. Şebeke üyelerinin hemofili rahatsızlığı olan hastaları daha önceden belirleyerek, 3 farklı doktora muayene ettirmeksizin reçete düzenleterek ilaç yazdırdığı iddia edildi. 4’ü kadın 13 sanık “çete kurmak” ve “kurulan çete ile devleti zarara uğratmak” suçlarından adliyeye gönderildi.

13 şüphelinin 3’ü doktor, 4’ü ilaç firması temsilcisi ve diğer 6 şebeke üyesi ise hemofili hastası. Ayrıca ihtiyaçtan fazla reçeteli ilaç için evrak düzenleyen, ilaç yazan ve ücretini SGK’dan tahsil eden 17 doktor ile ilaç firması temsilcisininde şüpheli sıfatı ile ifadesi alındı.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

esrar

İzmir’de 15 kilo esrar yakalandı

İzmir’in Konak ilçesinde, Türkiye’nin doğu şehirlerinden kente getirilip piyasaya sürülmek istenen 15 kilo esrar bir evde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın