Ana Sayfa / 3. Sayfa / Batman’da terör örgütüne ait mühimmat ve dökümanlar ele geçirildi
batman mühimmat

Batman’da terör örgütüne ait mühimmat ve dökümanlar ele geçirildi

Batman’da Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekiplerince gerçekleştrilen operasyonlarda terör örgütüne ait olduğu belirlenen üç sığınakta çok sayıda yaşam malzemeleri, örgütsel döküman ve 2 bin 580 adet Ak-47 kaleşnikof mermisi ele geçirildi.

Batman Valiliği’nden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı tarafından birinci öncelikle halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, genel huzur ve güven ortamının idame ettirilmesi amacıyla bölücü terör örgütünün gizlenip yaşayabileceği alanlar amaçlanarak operasyonel faaliyetlerin durmaksızın devam ettiği belirtilerek, “Bu kapsamda Batman ili Sason ilçesi Heybeli Köyü Küçük Tepe bölgesinde bir grup bölücü terör örgütü mensubunun barındığı istihbaratının elde edilmesi üzerine yapılan operasyonda 3 ayrı sığınak tespit edilmiş, sığınaklarda yapılan aramalarda, 2 bin 580 adet Kaleşnikof mühimmatı, 225 adet Bixi mühimmatı, 3 adet el bombası, 5 adet Kaleşnikof şarjörü, örgütsel doküman ile çok miktarda yaşam malzemesi (un, şeker, pirinç, bulgur, tuz vb.) ele geçirilmiştir. Yaşam malzemeleri Sason Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla olay yerinde imha edilmiş, bölgede yaşadığı değerlendirilen ve operasyon bölgesinden kaçtıkları düşünülen örgüt mensuplarının yakalanması için operasyonlara devam edilmektedir” denildi.

Yapılan açıklamada halkın huzur ve güven içerisinde hayatlarını devam ettirmelerini sağlamak amacıyla, terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonel faaliyetlere kararlılıkla devam edileceği kaydedildi.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

esrar

İzmir’de 15 kilo esrar yakalandı

İzmir’in Konak ilçesinde, Türkiye’nin doğu şehirlerinden kente getirilip piyasaya sürülmek istenen 15 kilo esrar bir evde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın